Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 28.11.2021 22:46
Rita, Vita, Olita
Dienas teikums

Cilvēks nekad nevar būt brīvs no pienākuma. (A. Bels)

06.10.2021, 10:11Izveidota jaunā Preiļu novada Būvvalde

26. augusta Preiļu novada domes sēdē tika nolemts Apvienot Preiļu novada Būvvaldi, Aglonas novada Aglonas pagasta Būvvaldi un Riebiņu novada Būvvaldi un rezultātā, uz reorganizējamo institūciju bāzes, izveidot Preiļu novada Būvvaldi, kas ir visu reorganizēto novadu Būvvalžu finanšu, mantas, tiesību un saistību pārņēmēja.

 

Lasīt vairāk...
06.10.2021, 09:42“Clean R” pašapkalpošanās portāls – ērtākai pakalpojumu pārvaldībai
“Clean R” pašapkalpošanās portāls – ērtākai pakalpojumu pārvaldībai

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” izveidojis pašapkalpošanās portālu mans.cleanr.lv. Ar tā palīdzību ikviens klients var pieteikt jaunu pakalpojumu, mainīt nepieciešamo atkritumu konteineru skaitu, to izvešanas biežumu vai dienu.

Pašapkalpošanās portālā jebkurā laikā var apskatīt savu līgumu vai ar tā starpniecību noslēgt jaunu līgumu, pievienot papildu pakalpojumus, papildu adreses, samaksāt rēķinus, kā arī vienuviet iegūt nepieciešamo informāciju par atkritumu apsaimniekošanu.

Portālā var apskatīt atkritumu izvešanas grafiku, atcelt un pieteikt izvešanu, kā arī izsekot līdzi, kurā laikā izvesti atkritumi. Savukārt gadījumā, ja konteiners nav izvests, portālā var saņemt informāciju par neizvešanas iemesliem, kas vienmēr tiek arī dokumentēts fotogrāfijās, parādot, kādēļ to nebija iespējams veikt.

Mans.cleanr.lv ir izstrādāts tā, lai lielāko daļu jautājumu var atrisināt “tūdaļ un tagad”. Ja tomēr atbildi neizdodas iegūt uzreiz, klients jebkurā brīdī var apskatīt savu pieteikumu vēsturi un sekot līdzi to apstrādei, precīzi nosakot, kurā izpildes posmā bijusi aizķeršanās.

 

Kā lietot pašapkalpošanās portālu?

  • Dodieties uz “mans.cleanr.lv”;
  • Autorizējieties ar bankas piekļuvi vai personas kodu/reģistrācijas numuru un paroli;
  • Visērtāk autorizēties ar bankas piekļuvi – izvēlieties savu banku un pievienojieties. Ja vēlaties autorizēties ar paroli, pirmajā reizē klikšķiniet uz “aizmirsu paroli”, ievadiet prasīto informāciju, un līgumā norādītajā e-pastā saņemsiet pirmreizējo paroli. Ieejot profilā, varēsiet to nomainīt.
  • Varat sākt lietot pašapkalpošanās portālu!
26.09.2021, 21:53Dāvā prieku Sociālās aprūpes centra "Vārkava" klientiem

26.09.2021, 21:51Atsākas volejbola treniņi Vārkavas vidusskolas sporta zālē

23.09.2021, 08:35Rudenīgu pastaigu un atpūtas vietas Preiļu novadā
Rudenīgu pastaigu un atpūtas vietas Preiļu novadā

Pavisam pēkšņi ir pienācis rudenīgs laiks, bet tas nevar būt par attaisnojumu, lai nedotos dabā! Galvenais ir pozitīvs noskaņojums, piemērots apģērbs, līdzi silts dzēriens un laba kompānija. Piedāvājam dažas idejas pastaigām un apskates vietām Preiļu novadā, jo ne tikai Siguldā krāsojas kokiem lapas un var baudīt zelta rudeni.

Preiļu muižas komplekss un parks. Latvijā lielākais ainavu parks pilsētas teritorijā ir populāra pastaigu vieta gan vietējiem, gan pilsētas viesiem, bet tā kā tā platība ir 41,2 ha, pa mazajiem celiņiem cilvēku plūsma te it nemaz nav traucējoša. Nesteidzīgā solī apskati, kā tiek atjaunota Preiļu pils, aizej uz romantisko Ievas un Ādama saliņu, apskati Preiļu kapelu, vārtsarga namiņa un vides objektus. Bērniem īpaši patiks dažādi izzinošie vides stendi parka teritorijā, kā arī Dižkoku taka, kuru izejot, atklāsi 16 varenu parka koku stāstus. Noderīgu informāciju un takas karti vari iegūt te: ej.uz/preiludizkokutaka.

Lasīt vairāk...
22.09.2021, 11:00 Dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumus novada iedzīvotāji turpmāk varēs saņemt tikai Preiļos

Pamatojoties uz 2021.gada 26. augusta Preiļu novada domes lēmumu, no 2021.gada 1. oktobra Preiļu novadā darbu uzsāks Preiļu novada Dzimtsarakstu nodaļa, kas darbosies visā Preiļu novada administratīvajā teritorijā.

Līdz ar to Vārkavas novada Dzimtsarakstu nodaļa izbeidz savu darbību un pakalpojumus iedzīvotājiem vairs nesniedz. Civilstāvokļa aktu reģistrāciju varēs veikt Preiļu novada Dzimtsarakstu nodaļā (Rēzeknes ielā 26, Preiļos) vairāk informācijas zvanot pa tālr.: 65322692. 

 

21.09.2021, 13:56Preiļu novada iedzīvotāji var saņemt atbalstu

08.09.2021, 15:06Par tuvinieku apmeklējumiem Sociālās aprūpes centrā “Vārkava”

CIENĪJAMIE TUVINIEKI!

 

Sakarā ar epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos, tiek ierobežoti apmeklējumi klātienē pie SAC "Vārkava" klientiem:

  • 1x nedēļā telpās pie gulošiem klientiem apmeklējums 30 minūtes.

  • Ārpus telpām tuvinieku apmeklējumi pie klientiem ir neierobežoti.

 

SEKOSIM LĪDZI SAVAM VESELĪBAS STĀVOKLIM, SARGĀSIM SAVUS TUVINIEKUS!

*Ierobežojumi var tik mainīti, saistībā ar epidemioloģisko stāvokli.

 

30.08.2021, 16:12Skolēnu autobusu maršrutu saraksti

Vārkavas vidusskolas skolēnu autobusu maršruta Nr.4 saraksts

(Vecvārkava – Krustceles)

( šoferis  Antons Onckulis t. 27820577)

Punkts

Pietura

Laiks

Bērnu skaits

1

Vārkavas skola

8:10

 

2

Čukuri

8:15

 

3

Brokovski

8:18

 

4

Krustceles

8:23

 

5

Kaļvi

8:35

 

6

Vārkavas skola

8:40

 

Punkts

Pietura

Laiks

Bērnu skaits

6

Vārkavas skola

15:30

 

5

Kaļvi

15:35

 

 

Berezovka

15:45

 

4

Krustceles

15:47

 

3

Brokovski

15:52

 

2

Čukuri

15:55

 

1

Vārkavas skola

16:00

 

 

 

Lasīt vairāk...
27.08.2021, 11:06Realizēts mazo grantu projekts “Labiekārtošanas darbi Kalupes evaņģēliski luteriskās draudzes Āpšu kapos”

Lai veiktu labiekārtošanas darbus Kalupes evaņģēliski luteriskās draudzes Āpšu kapos, realizēts biedrības “Dzintars 2007” pieteiktais projekts, kas tika iesniegts nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” organizētajā projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi 2021”.

Biedrības projekts tika sagatavots sadarbībā ar Kalupes evaņģēliski luteriskās draudzes valdi 2021.gada pavasarī ar mērķi – labiekārtot Kalupes evaņģēliski luteriskās draudzes Āpšu kapu teritoriju. Visi izvirzītie uzdevumi izpildīti, realizējot ieplānotās aktivitātes:

* Vecajos kapos uzstādīts metāla krusts, tas pārklāts ar baltu krāsu. 24.jūlijā pēc kapu svētku dievkalpojuma mācītājs Andis Lenšs krustu iesvētīja.

* Labiekārtota teritorija ap kapu vārtiem, tos pārkrāsojot ar tonētu fasādes krāsu, kā arī pārklājot vārtu augšdaļu ar hidroizolācijas materiālu un uzliekot skārda jumtiņu, lai pasargātu kapu zvanu (uz tā ir uzraksts “1899”) no dabas apstākļiem.

* Pie kapiem uzstādīta norāde “Āpšu kapi”.

* Salabots un pārkrāsots kapos esošais soliņš un galdiņš.

* Pie baznīcas uzstādīta norāde “Kalupes evaņģēliski luteriskā baznīca” un informatīvais stends ar dievnama vēsturi.

 

 

Lasīt vairāk...
27.08.2021, 10:56No 1. septembra gaidāmas izmaiņas aptuveni 300 reģionālo maršrutu visā Latvijā

Ņemot vērā, ka pēc vasaras brīvlaika skolēniem atsāksies mācības klātienē, no 2021. gada 1. septembra gaidāmas izmaiņas aptuveni 300 reģionālo autobusu maršrutu visā Latvijā. Daļā maršrutu tiks atklāti jauni reisi, bet daļā tie tiks slēgti; atsevišķos reisos mainīsies to izpildes dienas u.tml. Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo kustības sarakstu mājaslapā www.atd.lv sadaļā Kustības saraksti vai portālā 1188.

 

Izmaiņas gaidāmas maršrutos, kur sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina 19 pārvadātāji: AS “Nordeka”, AS “CATA”, SIA “VTU Valmiera”, AS “Liepājas autobusu parks”, AS “Talsu autotransports”, SIA “Dundaga ABC”, Pašvaldības SIA “Ventspils reiss”, SIA “Tukuma auto”, SIA “Latvijas Sabiedriskais Autobuss”, “Dobeles autobusu parks”, “Daugavpils autobusu parks”, AS “Rēzeknes autobusu parks”, SIA “Ludzas autotransporta uzņēmums”, SIA “Jēkabpils autobusu parks”, SIA “Viesītes transports”, SIA “Rubenītis”, “Gulbenes autobuss”, “Madonas ceļubūves SIA” un “Ceļavējš”.

 

 

Lasīt vairāk...
25.08.2021, 10:09Krāslavas un Preiļu novados notiks Zemessardzes vingrinājums “Zemessardzes patruļa 2021”

No 26. līdz 29. augustam Krāslavas un Preiļu novada, tai skaitā Krāslavas pilsētas, teritorijā notiks 29. starptautiskais Zemessardzes vingrinājums “Zemessardzes patruļa 2021”. Vingrinājumā piedalīsies 28 komandas, no kurām 22 pārstāvēs Latvijas Bruņotos spēkus, savukārt sešas – ārvalstu bruņoto spēku komandas no Lietuvas, Polijas, Dānijas, Kanādas un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas. Katrā komandā startēs četri dalībnieki.

 

Vingrinājuma mērķis ir noteikt zemessargu un karavīru taktisko un fizisko sagatavotību, kā arī veicināt starptautisko sadarbību militārajā jomā.

 

Zemessardzes vingrinājums norisināsies divos posmos. Pirmajā posmā, 27. augustā, Krāslavas un Preiļu novadu apkārtnē tiks pārbaudītas dalībnieku prasmes ieroču salikšanā, šaušanā ar triecienšautenēm, granātas mešanā, imitētā mīnu lauka šķērsošanā, bruņutehnikas atpazīšanā, alpīnismā, pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanā. Otrajā posmā, 28. augustā, Krāslavas pilsētas un dabas parka “Daugavas loki” teritorijā vingrinājuma dalībnieki dosies aptuveni 25 kilometru garā patruļgājienā, pārvarot apvidu ar dažādiem šķēršļiem, izmantojot izdzīvošanas prasmes dabā,  teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas.

 

Lasīt vairāk...
25.08.2021, 10:02Vārkavas vidusskolas ziņas

Valdība 17. augustā apstiprinājusi plānu, ka skolas septembrī varēs atsākt darbu klātienē visās izglītības pakāpēs. Ar septembri Vārkavas vidusskolā skolas gaitas uzsāk 109 skolēni. No tiem pirmajā klasē 13 skolēni un pirmsskolas grupā 12 bērni.

Ievērojot Covid-19 izplatības dēļ noteiktos ierobežojumus un kopējo epidemioloģisko situāciju valstī, klātienē varēs mācīties ar Covid-19 pārslimošanas vai vakcinēšanas sertifikātu vai katru nedēļu veicot siekalu testu nepotētajiem skolēniem, skolotājiem un darbiniekiem.  Pirmie testi būs jānodod jau pirms mācību gada sākuma - 26.augustā. Turpmākā testēšana notiks atbilstoši Veselības ministrijas Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātajam algoritmam. Koplietošanas telpās būs jāvelk maskas. Bez maskām savās klasēs varēs uzturēties 1.-3. klases skolēni. Maskas nodrošinās skola.

 

Lasīt vairāk...
23.08.2021, 15:22Vārkavas apvienības pārvaldes teritorijā īstenos projekta PuMPuRS Jauniešu iniciatīvu projektu

Papildus individuālajam atbalstam, ko skolēni saņem projekta PuMPuRS ietvaros, tiek atbalstīti arī jauniešu iniciatīvu projekti, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū arī ārpus formālās izglītības, nodrošinot aktivitāšu pieejamību iespējami tuvu bērnu un jauniešu dzīves un mācību vietai. Projekti ir vērsti uz priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamo motivācijas palielināšanu turpināt izglītību un viņu aktīvas līdzdalības veicināšanu ikdienas dzīvē. Jaunatnes iniciatīvu projektu konkursus rīko projektā PuMPuRS iesaistītās pašvaldības, to skaitā ir arī Preiļu novada pašvaldība. Projektu konkurss notiek Eiropas Sociālā fonda projekta “PuMPuRS” ietvaros.

 

Lasīt vairāk...
23.08.2021, 08:16Visā Latvijā notiks Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”

No 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku militāro mācības “Namejs 2020”, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros. 

Militārās mācības “Namejs 2021”  scenārijā tiks apvienotas ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārajām mācībām “Sudraba bulta”, kā arī ar citām Nacionālo bruņoto spēku vienību un štābu taktiskajām lauka mācībām hibrīdā kara draudu pārvarēšanai.

 

Lasīt vairāk...
16.08.2021, 13:21Piedalies aptaujā par aktualitātēm digitalizācijas jautājumos

Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs ir uzrunājis Latvijas IT klāsteri un panākta vienošanās sadarbībai sekojošos virzienos:

  1. Vizītes uzņēmumos ar mērķi klātienē identificēt iespējamos risinājumus digitālizācijas jomā, un piesaistīt atbilstošu finansējumu fondu programmās;
  2. Vebināri reģionos visā Latvijā.

 

Latvijas IT klasteris un Digitālās inovācijas centrs, sākot ar septembri, plāno rīkot vebināru ciklu par digitalizācijas iespējām Latvijas reģionos. Plānots, ka katrā no reģioniem tiks noturēti 4 vebināri mēneša garumā (nedēļā viens vebinārs) par visvairāk interesējošākajām tēmām. Lai sagatavotu vispiemērotāko saturu un piemeklētu attiecīgos IT kompetenču uzņēmumus, klāsteris ir izveidojis anketu, kas ļauj izvērtēt vajadzības un noskaidrot Latvijas Plānošanas reģionu, uzņēmuma darbības centru, pilsētu un valsts iestāžu, reģionu uzņēmumu u.tml. intereses un aktualitātes digitalizācijas jautājumos. Caur šo aktivitāti vēlamies sākt realizēt EDIH (European Digital Innovation Hubs) plānoto aktivitāšu kopumu, tāpēc ir svarīgi izzināt uzņēmumu intereses un vajadzības, lai spētu sniegt attiecīgo informāciju un varētu uzsākt dialogu ar reģionu uzņēmumiem, pašvaldībām, organizācijām.

 

 

Lasīt vairāk...
04.08.2021, 14:28Daudzīvokļu ēkā (Skolas ielā 6, Vecvārkavā) veikti remontdarbi

28. jūlijā dzīvokļu mājai (Skolas 6, Vecvārkavā) austrumu sienai tika veikta starp bloku šuvju hermetizācija. Remontdarbus veica uzņēmums “Industrial Serviss” no Daugavpils. Austrumu sienas šuvju aizdarīšana izmaksāja 870.80 EUR bez PVN. No tiem materiāli 516.19 EUR vērtībā. Šie remondarbi tika veikti no iedzīvotāju uzkrātās mājas apsaimniekošanas naudas.

 

 

Lasīt vairāk...
30.07.2021, 08:23Preiļu pilij dāvinājums – divviru dubultās koka durvis

Ik dienas mēs savās gaitās izmantojam durvis. Diennakts laikā vairākas reizes atveram un aizveram dažāda veida durvis– iekšdurvis, ārdurvis, metāla, koka, stikla, plastmasas. Vissenākās cilvēcei atklātās durvis no koka ir datētas 4 gadsimtā pirms mūsu ēras. Vajadzība pēc durvīm iet roku rokā ar brīdi, kad cilvēki sev radīja mājokli. Joprojām aktuālas un svarīgas mūsdienās!

 

Rekonstruējot vēsturiskas ēkas, kāda ir arī Preiļu pils, tiek paredzēts atjaunot iekšdurvis atbilstoši vēsturiskajām dizaina līnijām. Ārdurvis jau ir tapušas – koka, ieturētā pils veidola tēlā. Parādes durvis gan ir īsts mākslas darbs – ozolkoka ar to vēsturiskā izskata atainošanu. Pateicoties iedzīvotāju iniciatīvām un atsaucībai, Preiļu pašvaldībai ir vairākas vēsturiskās fotogrāfijas ar pils daļu atainojumu. Tādējādi, atjaunojot pils parādes durvis, tās tika veidotas ar koka izgriezumiem, maksimāli pietuvināti pagātnes izskatam (pēc fotogrāfijās redzamā durvju raksta).

 

 

Lasīt vairāk...
19.07.2021, 15:21Pasargā savu bērnu no traumām vai noslīkšanas

Lai pasargātu bērnus no traumām (tai skaitā noslīkšanas) atrodoties pie un uz ūdens, Slimību profilakses un kontroles centrs ir izstrādājis izglītojošu 360 virtuālo video tūri! 

 

Video tūre ļauj apskatīt bīstamākās situācijas, ietverot ieteikumus, kas jāņem vērā, lai atpūta pie ūdens būtu droša!

Mērķauditorija: bērni, bērnu vecāki (kopā ar bērniem var noskatīties un izrunāt bīstamās situācijas).


Video tūre pieejama SPKC mājas lapā:

https://www.spkc.gov.lv/lv/traumatisms

 

19.07.2021, 11:29Apstiprinātas Preiļu novada pašvaldības komisijas

6. jūlija Preiļu novada domes ārkārtas sēdē deputāti apstiprināja Preiļu novada pašvaldības komisiju sastāvu un komisiju nolikumus. Jaunizveidotajā novadā darbosies astoņas komisijas:

  • Preiļu novada pašvaldības Administratīvā komisija 5 cilvēku sastāvā: komisijas priekšsēdētājs – Inta Klindžāne, komisijas priekšsēdētāja vietnieks – Inga Vilcāne, komisijas locekļi: Alīna Nesterjuka, Sanda Launerte, Ilona Žukova,
  • Preiļu novada pašvaldības Dzīvojamo māju privatizācijas komisija 5 cilvēku sastāvā: komisijas priekšsēdētājs – Inese Pedāne, komisijas priekšsēdētāja vietnieks – Ingūna Rubane, komisijas locekļi: Inta Kivleniece, Ārija Pudule, Inta Rumaka,
Lasīt vairāk...
16.07.2021, 10:01Pabeigti Arendoles Dievmātes Romas katoļu draudzes lūgšanas nama atjaunošanas darbi

                                                

2021.gada jūnija mēnesī tika pabeigts Leader projekts Nr.19-03-AL21-A019. 2204-000003 - Arendoles Dievmātes Romas katoļu draudzes “Lūgšanu nama atjaunošanas” darbi draudzes prāvesta Antona Aglonieša vadībā. Kopējās projekta izmaksas ir 22524,78 euro apmērā, ieskaitot PVN; no tām ELFLA ir 20272,78 euro apmērā un 2252,00 euro apmērā Vārkavas novada domes līdzfinansējums. Būvdarbus veica SIA ALBERTS GS no Riebiņu novada.

 

Lasīt vairāk...
14.07.2021, 15:31BIOR aicina turpināt ziņot par zivju migrācijas aizsprostiem

Jau vairākas nedēļas Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja piedalīties unikālā institūta BIOR un Latvijas dabas fonda organizētā citizen science projektā un veidot zivju migrācijas šķēršļu karti. Izmantojot mobilo aplikāciju dabasdati.lv, iedzīvotāji aicināti atzīmēt savus novērojumus par zivīm grūti pārvaramiem šķēršļiem, piemēram, aizsprostiem un to paliekām, caurtekām, cilvēku veidotiem ūdenskritumiem.

Lasīt vairāk...
14.07.2021, 14:01Preiļu novada pašvaldības domes komitejas un to sastāvs

Atbilstoši Preiļu novada pašvaldības nolikumam Preiļu novada pašvaldības dome ir izveidojusi trīs pastāvīgās komitejas. 2021. gada 7. jūlija domes ārkārtas sēdē ir ievēlēts komiteju sastāvs.

Finanšu komiteja

Komitejas priekšsēdētājs – Ārijs Vucāns Komitejas sastāvs: Pēteris Rožinskis,  Anita Brakovska, Lauris Pastars, Maruta Plivda

Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komiteja

Komitejas sastāvs: Iveta Stare, Ineta Anspoka, Ilga Pokšāne, Nedežda Hļebņikova, Andris Pastars

Infrastruktūras un novada attīstības komiteja

Komitejas sastāvs: Jāzeps Ivanāns, Andris Lazdāns, Aigars Zīmelis, Raimonds Rubins, Juris Erts

 

05.07.2021, 08:50Biedrības ,,Vārkavas novada pensionāri,, aktivitātes

Noslēdzies Latgales Reģionālās Pensionāru apvienības rīkotais prozas darbu konkurss. Ļoti labi rezultāti mūsu seniorēm- Helēnai Lazdānei 1. vieta, Marijai Dzerkalei un Valentīnai Mačānei 2. vieta. Jau esam iepazinušies ar Helēnas un Marijas darbiem, šoreiz Valentīnas darbs:


Valentīnas dienasgrāmata

 

Sestdiena, 22.marts. Pamostos no spalga kliedziena, atveru acis, brīdi domāju, kas tas bija, līdz saprotu, ka atlidojuši strazdi un notiek cīņa par mājvietu. Būs jāatgādina Pēterim, lai uztaisa vēl kādu būrīti. Labi, ka šodien brīvdiena, varu pavāļāties gultā ilgāk. Pēteris jau piecēlies, viņam savas rūpes-jāpārbauda, cik kļavu sulas pa nakti satecējušas.

 

 

Lasīt vairāk...
02.07.2021, 09:01Vārkavas novadā tiek noteikts jauns sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs