Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 19.02.2019 20:47
Zane, Zuzanna
Dienas teikums

Lai kurp tu dotos, dodies no visas sirds. /Konfūcijs/

18.02.2019, 15:29Seminārs par sadzīves ķīmijas izmantošanu mājsaimniecībās

01.02.2019, 09:33Donoru diena Vārkavas novadā

11.02.2019, 10:06Atvērto durvju diena Sociālās aprūpes centrā "Vārkava"
Atvērto durvju diena Sociālās aprūpes centrā

20. februārī Sociālās aprūpes centrā «Vārkava» (Skolas iela 1, Vārkava, Vārkavas pag., Vārkavas nov.) būs  Atvērto durvju diena! Šajā dienā visi interesanti ir aicināti laikā no 09.00 līdz 15.00, apmeklēt Sociālās aprūpes centru, apskatīt izremontētās telpas un iegūt noderīgu informāciju par Aprūpes centra funkcijām un piedāvātajiem pakalpojumiem. Informē Sociālās aprūpes centra «Vārkava» vadītāja  Lidija Krasnais (tālrunis uzziņām 28440356).

 

19.02.2019, 10:39LLKC rīko semināru piena lopkopības ganāmpulka pārraugiem

15.02.2019, 09:04 Seminārs “Risinājumi laukaugu audzēšanā – labas ražas pamats”

Laukaugu audzēšanas 2019. gada veģetācijas sezonai tuvojoties, SIA LLKC Preiļu KB telpās, Raiņa bulv. 21 b, Preiļi, 20.02.2019.plkst. 10.00, notiks seminārs: ”Risinājumi laukaugu audzēšanā — labas ražas pamats.” Seminārā piedalās dažādu firmu pārstāvji.

 

 Darba kārtība:

 •    LPKS Latraps  aktualitātes lauksaimniekiem  (Pēteris Stanka).
 •    Basf Agro Latvija nezālu kaitīgums un slimības laukaugos  (Agnese Būka).
 •    Corteva Agriscience piedāvājums lauksaimniekiem (Zigmunds Kalniņš).
 •    Yara – sabalansētas mēslošanas nozīmīgums (Agnese Pinka).
 •    UAB Grynas Baltija-augsnes struktūras atjaunošana un uzlabošana (Arturas Ražinskas).

Seminārā ieeja bezmaksas.

 

15.02.2019, 08:52Vārkavas novada iedzīvotāju sapulces aizvadītas

Ar mērķi informēt novada iedzīvotājus par Vārkavas novada domes attīstības programmas 2019. – 2025. izstrādi,  Vārkavas novada dome 12. un 13. februārī rīkoja iedzīvotāju sapulces. Sapulču laikā plānošanas dokumenta izstrādātāja SIA “DK Projects” pārstāve Daina Kriviņa klātesošos informēja par Vārkavas novada Attīstības programmas 2019.-2025. gadam izveides gaitu.  Novada iedzīvotāji tika aicināti izteikt savu redzējumu par novada attīstības virzieniem.

 

Lasīt vairāk...
14.02.2019, 16:07Vārkavas novada dome aicina darbā sociālo darbinieku
Vārkavas novada dome aicina darbā sociālo darbinieku

Vārkavas novada pašvaldība (Reģ. Nr. 90000065434) aicina pieteikties sociālā darbinieka  vakancei (profesijas kods 263501) darbam Vārkavas novada Sociālajā dienestā uz nenoteiktu laiku.

 

 

 

Prasības amata pretendentiem/-ēm:

 • Otrā līmeņa profesionālā augstākā vai akadēmiskā izglītība sociālajā darbā;
 • Valsts valodas prasme, vēlamas krievu valodas zināšanas, saskarsmē ar klientiem, kuriem dzimtā valoda ir krievu valoda;
 • Prasme orientēties normatīvajos aktos un pielietot tos darbā;
 • Saskarsmes kultūra, prasme kontaktēties ar cilvēkiem;
 • Labām prasmēm darbā ar datoru (MS Office) un  biroja tehniku;
 • Spēja strādāt stresa apstākļos;
 • Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus, savas kompetences ietvaros;
 • Praktiskā pieredze sociālajā darbā un pieredze darbā ar programmu „Sociālās palīdzības administrēšanas programma” (SOPA) tiks uzskatīta par priekšrocību;
 • Autovadītāja B kategorijas apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību.

 

Lasīt vairāk...
14.02.2019, 14:51Vārkavas Novadpētniecības muzejs aicina apskatīt izstādes Vārkavā
Vārkavas Novadpētniecības muzejs aicina apskatīt izstādes Vārkavā

No 11. februāra  līdz 31. martam Vārkavas pagasta pārvaldē (Kovaļevsku ielā 4, Vārkavā) ir apskatāma biedrības “Latvijas Zemnieku federācija” fotogrāfiju izstāde “Latvijas lauki gadsimtu griežos”, kura veidota par godu Latvijas simtgadei.

Vārkavas Tautas namā (Kovaļevsku iela 5) līdz aprīlim būs apskatām fotogrāfiju izstāde “Pastkastes stāsts”.

Izstādes atvērtas darbdienās no plkst. 8:00 līdz 16:00.

Brīvdienās muzeja un izstāžu apskate iepriekš jāpiesaka, zvanot pa tālr.:  27099432.

 

08.02.2019, 11:34Vārkavas novada pašvaldība aicina pieteikties saimniecības daļas vadītāja vakancei darbam Sociālās aprūpes centrā “Vārkava” uz nenoteiktu laiku
Vārkavas novada pašvaldība aicina pieteikties saimniecības daļas vadītāja vakancei darbam Sociālās aprūpes centrā “Vārkava” uz nenoteiktu laiku

Vārkavas novada pašvaldība (Reģ. Nr. 90000065434) aicina pieteikties saimniecības daļas vadītāja vakancei (profesijas kods 5151 03) darbam Sociālās aprūpes centrā “Vārkava” uz nenoteiktu laiku.

 

Galvenie darba pienākumi:

 • Uzraudzīt sociālās aprūpes centra apkopēju, sētnieka darbu;
 • Uzraudzīt Valsts probācijas dienesta klientu nodarbināšanu piespiedu darbos un NVA programmās iesaistīto personu darbu;
 • Piedalīties saimniecisko preču iegādes, uzskaites, un izsniegšanas organizēšanā;
 • Kontrolēt pakļauto darbinieku izpildīto darba kvalitāti, darba laika ievērošanu, un uzticēto darba rīku, priekšmetu, materiālu un mehānismu saglabāšanu un racionālu izmantošanu;
 • nodrošināt un organizēt saimniecisko darbību sociālās aprūpes centrā;
 • ievērot darba kārtību un ētikas normas.

 

 

 

Lasīt vairāk...
13.02.2019, 16:102.martā Vārkavas vidusskolā norisināsies atklātais volejbola čempionāts

Čempionāta nolikums.

01.02.2019, 09:34Meteņdiena Pilišķu pilskalnā

07.02.2019, 12:26Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkurss MANS RAIŅA DZEJOLIS

Raiņa muzejs „Jasmuiža” izsludina vizuālās, un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursu MANS RAIŅA DZEJOLIS, kas domāts bērniem no 7 līdz 15 gadu vecumam.

Vai tev ir kāds dzejolis, kuru vari nosaukt kā sev tuvu un mīļu? Varbūt tas ir tieši Raiņa dzejolis? Ja tādu vēl neesi atradis, iespējams, ir pienācis īstais brīdis, lai paņemtu rokās kādu no dzejnieka krājumiem un atrastu rindiņas, kuras liksies īpašas. Aicinām tevi piedalīties konkursā, uzzīmējot, uzgleznojot vai izveidojot savu Raiņa dzejoli.

Ar sirsnīgo Raiņa bērnu dzeju ir uzaugušas daudzas paaudzes. Mēs visi labi zinām dzejoļus par kaķenīti, kurai bērni bija, par zelta sietiņu ar sudraba stīgām, par lielo slinkumu, par mākonīti un sasisto krūzi, par grāmatu, kura pati nelasās, vai lellīti Lolīti un daudzus citus.
Šoreiz starp tiem izvēlieties vienu, kuru gribētu ieteikt un parādīt citiem.

Tāpēc lasiet, zīmējiet, veidojiet, gleznojiet un piedalieties konkursā. Savu darbu atsūtiet uz dzejnieka jaunu dienu zemi Jasmuižu!

 

Lasīt vairāk...
05.02.2019, 12:05 Autobusa maršruts «Preiļi-Vārkava-Upmala-Duntišķi» netiks mainīts

Jau iepriekš tika ziņots, ka uz eksperimenta laiku nu 1. novembra līdz 31. janvārim tika pagarināts autobusa maršruta «Preiļi - Upmala - Duntišķi» galapunkts līdz Kalupei. Vārkavas novada dome, 30. janvārī saņēmusi Latgales plānošanas reģiona vēstuli, kurā  tiek paziņots, ka,  pamatojoties uz 2019. gada 18. janvāra Sabiedriskā transporta padomes sēdes lēmumu, ir veikti grozījumi  maršrutā Nr. 6982 "PreiļiVārkava-Upmala-Duntišķi". Līdz ar to, autobuss, kursēs tikai līdz Duntišķiem, kā līdz šim (pl. 6:50 un 15:35 no Preiļiem, pl. 7:40 un 16:30 no Duntišķiem otrdienās un ceturtdienās).
 

05.02.2019, 11:56Vārkavas novada bibliotēkās lasītājiem būs pieejams žurnāls «IR»
Vārkavas novada bibliotēkās lasītājiem būs pieejams žurnāls «IR»

Vārkavas novada bibliotēkās no 2019. gada 1.februāra līdz 2020.gada 31.janvārim bibliotēkas lasītājiem būs piejams žurnāls «IR».  Tas ir kļuvis iespējams, pateicoties no Rudzātu puses nākušās  Lilitas Beķeres vadītā uzņēmuma  SIA «Numeri» dāvinājumam. Žurnāls iznāk reizi nedēļā - ceturtdienā. Tas ir neatkarīgs, godīgs un dumpiniecisks nedēļas žurnāls, kas par savu misiju uzskata stāstīt interesanti par svarīgo ekonomikā, kultūrā, politikā un sabiedriskajā dzīvē, sniedzot   kvalitatīvu un objektīvu informāciju.

05.02.2019, 11:30Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” aktivitātes
Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” aktivitātes

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” ir lielākā Latvijas simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 bērniem un jauniešiem, kuriem dota iespēja apmeklēt muzejus un teātra izrādes, doties ekskursijās un piedalīties daudzās citās aktivitātēs. Programmas mērķis ir nodrošināt skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības un kultūrtelpu. Programma atbalsta četras saturiskās tēmas – Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, zinātnes un inovāciju attīstība Latvijā, Latvijas daba un kultūrainava. Finanšu līdzekļi piešķirti atbilstoši faktiskajam skolēnu skaitam no 1. līdz 12. klasei. 2018./2019. gada 1. semestrī Vārkavas vidusskolas audzēkņi apmeklēja izrādes, muzejus, ekskursijas Rīgā, Valmierā, Madonā un Daugavpilī.

Lasīt vairāk...
05.02.2019, 10:39Var iesniegt lauku bloku precizējumus
Var iesniegt lauku bloku precizējumus

No šā gada 4.februāra lauksaimnieki var veikt lauku bloku / ainavu elementu precizēšanu 2018.gadam. Precizēšanas pieprasījumus varēs iesniegt līdz šā gada 1.aprīlim.

Precizēšanas pieprasījumi jāiesniedz tikai tad, ja
-klients vēlas iekļaut lauku blokā jau sakoptu platību,
-pievienot jaunus ainavas elementus;
-no lauku bloka izņemt neapsaimniekotu platību.

Platībai ir jābūt sakoptai uz lauku bloka precizēšanas pieprasījuma iesniegšanas brīdi, jo LAD inspektori to pārbaudīs arī dabā. Ja tā nebūs sakopta, tā netiks iekļauta lauku blokā un sezonas laikā netiks veikta atkārtota platības apsekošana. Svarīgi arī atcerēties, ka lauku bloku precizēšanas pieprasījums nav iesniegums platību maksājumu saņemšanai.

Lauku bloku/ainavu elementu precizēšanas pieprasījumā ir iespēja izveidot lauksaimnieka bloku - savas apsaimniekotās platības nošķiršana no kaimiņu apsaimniekotajām platībām. Šādi vienā lauku blokā atrodas tikai viena lauksaimnieka apsaimniekotā platība, kas ļauj precīzāk pieteikt visu savu apsaimniekoto platību, kā arī izvairīties no pārdeklarācijas ar kaimiņu.

Atgādinām, ka klienti var pārliecinieties par savām apsaimniekotajām platībām LAD ģeogrāfiskajā informācijas sistēmā, kurā ir apkopota aktuālākā informācija par lauksaimniecībā izmantojamo zemi un ainavu elementiem lauku blokos: http://karte.lad.gov.lv/ vai Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

 

24.01.2019, 12:17Var pieteikties pašvaldības valdījumā esošo zemju iznomāšanai
Var pieteikties pašvaldības valdījumā esošo zemju iznomāšanai

Informācija par Vārkavas novada pašvaldības valdījumā esošajām lauksaimniecībā iznomājamām zemes vienībām. Pieteikšanās termiņš līdz 28.02.2019. Ja uz zemes vienību piesakās vairāk par vienu pretendentu, tiek rīkota nomas tiesību izsole. Sīkāka informācija pie Vārkavas novada zemes lietu speciālista (mob. 26562334).

Upmalas pagasts

 

N.p.k.

Kadastra apzīmējums

Platība ha

Zemes vienības atrašanās vieta (sādža)

1.

76900010401

0,50

 Pūgaiņi

2.

76900010101

3,90

 Šķilteri

3.

76900010407

4,80

Šķilteri

4.

76900020188

0,90

 Mačāni

5.

76900040144

*1,5

Zabludnīki

6.

76900020202

0,2

Zūsini

7.

76900040405

0,2

Vepri

 

Lasīt vairāk...
24.01.2019, 11:39Zināšanu atjaunošanas apmācības otrās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļu lietošanai
Zināšanu atjaunošanas apmācības otrās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļu lietošanai

28.02.2019. sākums plkst.9.00, tiks rīkotas apmācības augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem apliecības pārreģistrēšanai.

Jāatzīmē, ka saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 147 “Noteikumi par profesionālo augu aizsardzības līdzekļu lietotāju, augu aizsardzības līdzekļu lietošanas operatoru, augu aizsardzības līdzekļu pārdevēju un augu aizsardzības konsultantu apmācību un apliecību izsniegšanas kārtību” persona, kas saņēmusi profesionālā augu aizsardzības līdzekļu lietotāja apliecību otrās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļu lietošanai, jāveic pārreģistrācija pēc 5 gadiem, noklausoties 8 stundu kursu par jaunumiem augu aizsardzības normatīvajos aktos. Ja persona gada laikā pēc izsniegtās apliecības derīguma termiņa beigām nav to pagarinājusi atbilstoši noteikumiem, jaunu apliecību tā iegūst tikai pēc tam, kad noklausījusies apmācību kursu par jaunumiem normatīvajos aktos augu aizsardzības jomā un sekmīgi nokārtojusi pārbaudījumu par pamatapmācības programmu.

Uz mācībām jāpiesakās līdz 22.02.2019. (jāuzraksta iesniegums un foto 3x4cm) pie Preiļu KB augkopības konsultantes Ineses Magdalenokas tel. 25907315; 26329462; e-pasts: inese.magdalenoka@llkc.lv

Pasākuma programma.

 

23.01.2019, 12:09LLKC Preiļu konsultāciju birojs aicina apgūt mācības “Bioloģiskā lauksaimniecība” ( 160 h )
LLKC Preiļu konsultāciju birojs aicina apgūt mācības “Bioloģiskā lauksaimniecība” ( 160 h )

LLKC Preiļu konsultāciju birojs aicina apgūt mācības  “Bioloģiskā lauksaimniecība” (160 h)

 • Mācību grupas lielums no 15 līdz 20 dalībniekiem;
 • Mācību ilgums būs līdz 2 mēnešiem, nodarbības notiks 2-3 reizes nedēļā (februāra beigas – marts);
 • Mācību datumi tiks precizēti, kad tiks nokomplektēta mācību grupa;

Mācību apguves noslēgumā, sekmīgi nokārtojot pārbaudījumus, dalībnieki saņems apliecību par iegūtu profesionālās pilnveides izglītību 160 h apjomā;

Vietu skaits ierobežots!

Vairāk informācijas un pieteikšanās pie LLKC Preiļu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultantes Jolantas Augšpūles tel.nr. 26788681 vai jolanta.augspule@llkc.lv

Mācības tiek nodrošinātas Lauku attīstības programmas (LAP) investīciju pasākuma 2014.-2020. gadam “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākuma “Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi” ietvaros, LAD Līguma nr. LAD131118/P44,

“Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

23.01.2019, 08:34Vārkavas novada Sociālais dienests informē, ka paplašināts ES pārtikas un materiālās palīdzības atbalsta saņēmēju loks
Vārkavas novada Sociālais dienests informē, ka paplašināts ES pārtikas un materiālās palīdzības atbalsta saņēmēju loks

18.12.2018. Ministru Kabinets (MK) ir apstiprinājis grozījumus 25.11.2014. MK noteikumos Nr.727 “Darbības programmas “Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014.–2020.gada plānošanas periodā” īstenošanas noteikumi”.

Grozījumi paredz, ka no 2019. gada 1.janvāra Eiropas Atbalsta fonda atbalstu papildus varēs saņemt arī maznodrošinātas personas vai ģimenes, kuru vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz EUR 242,00, līdzšinējo EUR 188,00 vietā. Pašvaldībās, kurās maznodrošinātas personas vai ģimenes ienākumu līmenis noteikts mazāks par 242 eiro, Fonda vistrūcīgākajām personām atbalstu varēs saņemt visas maznodrošinātās personas vai ģimenes (personas statusu jābūt iedrukātai speciālai atzīmei, ka ģimene (persona) atbilst EAFVP atbalsta saņemšanas nosacījumiem.

 

Lasīt vairāk...
17.01.2019, 12:19Noslēdzies Mazo grantu projektu konkurss „Iedzīvotāji veido savu vidi- 2018”

Nodibinājums „Viduslatgales pārnovadu fonds” kopā ar Aglonas, Līvānu, Preiļu un Vārkavas pašvaldībām  Mazo grantu projektu konkursu „Iedzīvotāji veido savu vidi ” organizē jau 5 gadus.  Fonda ļaudis kopā ar pašvaldību pārstāvjiem un projektu realizētājiem  katra jaunā gada  sākumā pulcējas kādā no 4 novadiem, uz vienu  jauku un labi padarītu  darbu, projekta noslēguma pasākumu, šoreiz Pelēču pagastā. Projektu konkursa būtība  ir veicināt radošu un inovatīvu  vietējo iedzīvotāju,  sabiedrisko organizāciju ideju realizāciju dzīvē.  Vēl lielāks gandarījums, ka visas jaukās idejas un labie darbi bija kā sveiciens  mūsu Latvijai tās 100. dzimšanas dienā!

 

Lasīt vairāk...
30.12.2018, 11:34 INFORMĀCIJA IEDZĪVOTĀJIEM par rīcību iespējamās pārvades gāzesvada avārijas gadījumā un veicamajiem aizsardzības pasākumiem
	INFORMĀCIJA IEDZĪVOTĀJIEM par rīcību iespējamās pārvades gāzesvada avārijas gadījumā un veicamajiem aizsardzības pasākumiem

Īstenojot Latvijas Republikas Ministru kabineta 05.12.2006. noteikumu Nr.982 „Enerģētikas infrastruktūras objektu aizsargjoslu noteikšanas metodika” prasības, akciju sabiedrība "Conexus Baltic Grid" (izveidota akciju sabiedrības „Latvijas Gāze” reorganizācijas rezultātā un ir pārņēmusi no akciju sabiedrības „Latvijas Gāze” dabasgāzes pārvades sistēmas un uzglabāšanas sistēmas operatora tiesības un pienākumus) (turpmāk – AS „Conexus Baltic Grid”) sniedz informāciju par rīcību iespējamās pārvades gāzesvada avārijas gadījumā un veicamajiem aizsardzības pasākumiem.

VISPĀRĒJA INFORMĀCIJA

AS „Conexus Baltic Grid” nodrošina dabasgāzes transportēšanu pa pārvades gāzesvadiem ar darba spiedienu vairāk par 1,6 megapaskāliem (MPa), kā arī pārvades gāzesvadu un to objektu tehnisko ekspluatāciju un attīstību.

 

Lasīt vairāk...
28.12.2018, 15:15Informācija par pārvades gāzesvadu un to objektu aizsargjoslām, saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargjoslās
Informācija par pārvades gāzesvadu un to objektu aizsargjoslām, saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargjoslās

Saskaņā ar Aizsargjoslu likumu pārvades gāzesvadiem ir noteiktas ekspluatācijas un drošības aizsargjoslas. Ekspluatācijas aizsargjoslu galvenais uzdevums ir nodrošināt pārvades gāzesvada efektīvu un drošu ekspluatāciju un attīstības iespējas. Savukārt drošības aizsargjoslu galvenais uzdevums ir nodrošināt vides un cilvēku drošību šo objektu ekspluatācijas laikā un iespējamo avāriju gadījumā, kā arī pašu objektu un to tuvumā esošo objektu drošību.

1. Ekspluatācijas aizsargjoslas.

Saskaņā ar Aizsargjoslu likuma 22.pantu ekspluatācijas aizsargjoslas ap gāzesvadiem, gāzapgādes iekārtām un būvēm, gāzes noliktavām un krātuvēm tiek noteiktas, lai nodrošinātu gāzesvadu, gāzapgādes iekārtu un būvju, gāzes noliktavu un krātuvju ekspluatāciju. Pārvades gāzesvadiem un to objektiem ir noteiktas šādas ekspluatācijas aizsargjoslas:

 

Lasīt vairāk...
28.12.2018, 14:14Atjaunota Vanagu Romas katoļu baznīcas fasāde

Vanagu Svētās Annas Romas katoļu draudze 2018. gada vasarā Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atklātā projektu iesniegumu konkursā saņēma atbalstu projekta Nr. 18-03-AL21-A019.2204-000008 “Vanagu Svētas Annas Romas katoļu draudzes baznīcas fasādes atjaunošana” īstenošanai.

Projekts tika iesniegts Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākuma “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” rīcībā “Apkārtējās vides infrastruktūras un kultūras objektu saglabāšana un uzlabošana”.

 

 

 

Lasīt vairāk...
12.12.2018, 14:30Vārkavas novada pašvaldība atsavina piederošo kustamo mantu par brīvu cenu
Vārkavas novada pašvaldība atsavina piederošo kustamo mantu par brīvu cenu