Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 05.08.2021 10:29
Osvalds, Arvils
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

04.08.2021, 14:28Daudzīvokļu ēkā (Skolas ielā 6, Vecvārkavā) veikti remontdarbi

28. jūlijā dzīvokļu mājai (Skolas 6, Vecvārkavā) austrumu sienai tika veikta starp bloku šuvju hermetizācija. Remontdarbus veica uzņēmums “Industrial Serviss” no Daugavpils. Austrumu sienas šuvju aizdarīšana izmaksāja 870.80 EUR bez PVN. No tiem materiāli 516.19 EUR vērtībā. Šie remondarbi tika veikti no iedzīvotāju uzkrātās mājas apsaimniekošanas naudas.

 

 

Lasīt vairāk...
04.08.2021, 14:01Apmeklē bezmaksas ārstnieciskās vingrošanas nodarbības Vecvārkavā un Rimicānos

Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/063 “Veselības veicināšanas un profilakses pasākumi vietējai sabiedrībai Vārkavas apvienības pārvaldes teritorijā” ietvaros AUGUSTA un SEPTEMBRA mēnesī iedzīvotāji aicināti bez maksas apmeklēt ārstnieciskās vingrošanas nodarbības arī Vecvārkavā un Rimicānos.
Nodarbības vadīs fizioterapeite Anita Sudnika.
 

 

Lasīt vairāk...
04.08.2021, 08:34No 31.jūlija līdz 8. augustam notiek Riebiņu svētki

7. augustā Preiļu novada Riebiņu svētku ietvaros norisināsies aizraujošs pasākums ģimenēm, draugiem un kolēģiem – tūrisma rallijs „Astarte autopilots”, kura maršruts aizraujošā veidā vedīs cauri jaunizveidotajam Preiļu novadam! Ekipāžu dalībniekus it visur sagaidīs īsta piedzīvojumu garša, bet enerģiju uzlādēs spēcinošas degustācijas un atraktīvi pārbaudījumi!

 

Lasīt vairāk...
04.08.2021, 08:24Donoru diena Vecvārkavā 26.augustā

Ja TU :
* Neesi karantīnā vai pašizolācijā;
* Nav elpceļu infekcijas pazīmes;
* Esi vesels un jūties labi;
Sniedz palīdzību un piedalies donoru dienā 26.augustā no plkst. 9.00- 12.00 Vecvārkavā, Skolas ielā 5, 2. stāvā, kultūras centra zālē!
 
Atgādinām, ka ierodoties uz donoru dienu, lieto sejas masku un ievēro 2 metru distanci!!
 
Donoram līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto. Bez personu apliecinoša dokumenta donorus nepieņem. Lai saņemtu kompensāciju ir nepieciešams bankas konta numurs.
 
 
Jautājumu gadījumā, ik viens ir aicināts sazināties ar VADC - sociālo tīklu kontos, mājaslapas jautājumu sadaļā vai zvanot uz bezmaksas tālruni 8000 0003.
 
Vairosim labo!
04.08.2021, 08:15Piesakies veselīga dzīvesveida nometnei pieaugušajiem

Nometnes programma.

30.07.2021, 10:12Vārkavas vidusskolas ziņas

Lasīt vairāk...
30.07.2021, 08:23Preiļu pilij dāvinājums – divviru dubultās koka durvis

Ik dienas mēs savās gaitās izmantojam durvis. Diennakts laikā vairākas reizes atveram un aizveram dažāda veida durvis– iekšdurvis, ārdurvis, metāla, koka, stikla, plastmasas. Vissenākās cilvēcei atklātās durvis no koka ir datētas 4 gadsimtā pirms mūsu ēras. Vajadzība pēc durvīm iet roku rokā ar brīdi, kad cilvēki sev radīja mājokli. Joprojām aktuālas un svarīgas mūsdienās!

 

Rekonstruējot vēsturiskas ēkas, kāda ir arī Preiļu pils, tiek paredzēts atjaunot iekšdurvis atbilstoši vēsturiskajām dizaina līnijām. Ārdurvis jau ir tapušas – koka, ieturētā pils veidola tēlā. Parādes durvis gan ir īsts mākslas darbs – ozolkoka ar to vēsturiskā izskata atainošanu. Pateicoties iedzīvotāju iniciatīvām un atsaucībai, Preiļu pašvaldībai ir vairākas vēsturiskās fotogrāfijas ar pils daļu atainojumu. Tādējādi, atjaunojot pils parādes durvis, tās tika veidotas ar koka izgriezumiem, maksimāli pietuvināti pagātnes izskatam (pēc fotogrāfijās redzamā durvju raksta).

 

 

Lasīt vairāk...
30.07.2021, 08:08Mājas kafejnīcu dienu gardumi Viduslatgalē 13. un 14. augustā

Katrs, kurš ir bijis Latgalē, zina, ka šeit var garšīgi un sātīgi paēst. Turpinot labākās tradīcijas, Viduslatgales saimnieki aicina ciemos uz Mājas kafejnīcu dienām 13. un 14. augustā.

 

No ierastām un izcili garšīgām receptēm, līdz pilnīgiem jaunatklājumiem, tieši to katrs gosts (viesis) var sagaidīt, ciemojoties Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes, Preiļu un Ludzas novadu Mājas kafejnīcu dienās, kas norisināsies jau 13. un 14. augustā.

 

Lasīt vairāk...
26.07.2021, 09:30Sporta diena Vecvārkavā

Upmalas, Rožkalnu un Vārkavas pagastu svētku ietvaros, 1. augustā no plkst. 10.00 visi sporta un aktīvā brīvā laika cienītāji tiek aicināti uz sporta dienu Vecvārkavā.


Dienas garumā būs iespējams sevi pierādīt volejbola turnīros, metienos grozā, "biatlonā", spēkavīru stafetē, šautriņu mešanā, "zivtiņu makšķerēšanā" u.c..
Komandu pieteikšanās volejbolam noritēs līdz plkst. 9.40.

 

! Saistībā ar Covid-19 izplatību pasaulē un Latvijā, aicinām būt atbildīgiem un ievērot piesardzības pasākumus. Lūdzam neapmeklēt pasākumu, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija vai mājas karantīna.

 

Lai droši svētki un uz tikšanos sporta dienā Vecvārkavā!

 

Lasīt vairāk...
27.07.2021, 13:47LLKC Preiļu konsultāciju birojs organizē mācību braucienu lauku uzņēmējiem

LLKC Preiļu konsultāciju birojs organizē mācību braucienu lauku uzņēmējiem.

Brauciens plānots š.g. 24. augustā, tiks apmeklētas piena lopkopības saimniecības: ZS “Ciemiņi”, ZS “Stārķi”, ZS “Lejas”.

 

Pieteikšanās un vairāk informācijas:

Jolanta Augšpūle,

Tālr.: +371 26788681,

jolanta.augspule@llkc.lv

 

 

27.07.2021, 12:29Aicinājums piedalīties Vārkavas kapu sakopšanā

Vārkavas apvienības pārvalde aicina uz Vārkavas kapu sakopšanas talku. Kapu kopiņu apkopšanas, zāles pļaušanas u.c. darbos esiet aicināti piedalīties līdz 31. jūlijam.

 

Paldies tiem, kuri jau snieguši savu ieguldījumu Vārkavas kapu uzkopšanā.

 

27.07.2021, 10:5728. jūlijā ik gadu tiek atzīmēta Pasaules hepatīta diena

Šogad Latvijā Hepatīta dienas ietvaros tiek īstenoti testēšanas pasākumi HIV profilakses punktos Latvijā, kā arī informācijas sniegšana par hepatītu profilaksi.

 

Informācija par testēšanu un saraksts ar punktiem, kas testēšanu šajā nedēļā veiks, publicēts SPKC mājaslapas HPP sadaļā  

 

 

Lasīt vairāk...
21.07.2021, 09:29Daugavpilī notiks apmācības amatniekiem projekta Crafts ietvaros

Latgales plānošanas reģions projekta LV-RU-018 “Amatniecība bez robežām”, akronīms Crafts, ietvaros organizē bezmaksas apmācības esošiem un topošiem amatniekiem, mājražotājiem un mazajiem uzņēmējiem.

Apmācības ir divas dienas ilgas un tiek organizētas divās grupās:

1.grupa. 2021. gada 29. un 30. jūlijā Daugavpilī, viesnīcā “Park Hotel Latgola”.

2.grupa. 2021. gada 17. un 18. augusts Rēzeknes novada Lūznavas pagastā, “Lūznavas muižā”.

 

Lasīt vairāk...
19.07.2021, 15:26Aicina pieteikties darbam Preiļu novada pašvaldības Vēlēšanu komisijā

16. jūlija Preiļu novada domes ārkārtas sēdē pieņemts lēmums izveidot Preiļu novada pašvaldības vēlēšanu komisiju 7 cilvēku sastāvā. Kandidātu pieteikšanās termiņš ir noteikts līdz 2021. gada 9. augustam.

Aizpildītus Vēlēšanu komisijas kandidātu pieteikumus jāiesniedz Preiļu novada domei, nosūtot uz e-pasta adresi: dome@preili.lv ar norādi „Pieteikums Preiļu novada pašvaldības vēlēšanu komisijai “.

Vēlēšanu komisijas kandidāta pieteikuma veidlapa pieejama šeit (DOC) 

 

Preiļu novada pašvaldības Vēlēšanu komisijas izveidošana notiek saskaņā Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likuma 1.panta pirmo daļu, 5. panta pirmo daļu un 9. pantu.

19.07.2021, 15:21Pasargā savu bērnu no traumām vai noslīkšanas

Lai pasargātu bērnus no traumām (tai skaitā noslīkšanas) atrodoties pie un uz ūdens, Slimību profilakses un kontroles centrs ir izstrādājis izglītojošu 360 virtuālo video tūri! 

 

Video tūre ļauj apskatīt bīstamākās situācijas, ietverot ieteikumus, kas jāņem vērā, lai atpūta pie ūdens būtu droša!

Mērķauditorija: bērni, bērnu vecāki (kopā ar bērniem var noskatīties un izrunāt bīstamās situācijas).


Video tūre pieejama SPKC mājas lapā:

https://www.spkc.gov.lv/lv/traumatisms

 

19.07.2021, 14:55Tiek aicināti amatnieki uz apmācībām Dobelē

Latgales plānošanas reģiona projekta LLI-539 “Amatu prasmes tūrisma telpā” (Tour de Crafts), ietvaros projekta partneri Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs sadarbībā ar Preiļu novada un Balvu novada pašvaldībām augusta sākumā organizē bezmaksas apmācības esošiem un topošiem amatniekiem.  Apmācības ir divas dienas ilgas un tiek organizētas divās grupās.

Pirmā grupa- 2021. gada 3. un 4. augustā.  Apmācību darba kārtība pievienota pielikumā.

 

Lasīt vairāk...
19.07.2021, 14:46SPKC aicina karstajā laikā ievērot veselības un drošības pasākumus

Varas sezonā ievērojami palielinās laiks, ko pavadām dabā baudot sauli un siltumu, kas ļauj mums izskatīties un arī justies labāk. Tomēr pārlieku liela ļaušanās saules staru iedarbībai var radīt kaitīgu ietekmi uz veselību. Jau šajā nedēļā tiek solīts ļoti karsts laiks un, lai ikviens varētu justies labi, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina baudīt vasaru ar mēru, kā arī rūpēties par savu veselību un atgādina galvenos piesardzības pasākumus.

  • Dzer ūdeni.  Karstā laikā tas nepieciešams vairāk nekā ikdienā! Padzeries vēl pirms parādās slāpes. Atturies no kafijas, tējas, saldinātiem dzērieniem. Tie slāpes neremdina!
  • Sargies no saules.  Karstā laikā pēc iespējas uzturies ēnā, izvairies no pārkaršanas. Lai pasargātu ādu no ultravioletā (UV) starojuma kaitīgās ietekmes, velc gaišu, plānu apģērbu. Obligāti lieto galvassegu – tā pasargās no karstuma dūriena un galvassāpēm. No plkst. 10.00 līdz 16.00 nav ieteicams uzturēties atklātā saulē. UV starojums var bojāt ķermeņa šūnas un laika gaitā UV starojuma radītie šūnu bojājumi uzkrājas un var veicināt ādas vēža attīstību.

Vairāk par SPKC aicinājumu  rūpēties par savu veselību karstajā laikā meklējiet SPKC mājas lapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/jaunums/spkc-aicina-karstaja-laika-ieverot-veselibas-un-drosibas-pasakumus

 

 

Lasīt vairāk...
19.07.2021, 11:29Apstiprinātas Preiļu novada pašvaldības komisijas

6. jūlija Preiļu novada domes ārkārtas sēdē deputāti apstiprināja Preiļu novada pašvaldības komisiju sastāvu un komisiju nolikumus. Jaunizveidotajā novadā darbosies astoņas komisijas:

  • Preiļu novada pašvaldības Administratīvā komisija 5 cilvēku sastāvā: komisijas priekšsēdētājs – Inta Klindžāne, komisijas priekšsēdētāja vietnieks – Inga Vilcāne, komisijas locekļi: Alīna Nesterjuka, Sanda Launerte, Ilona Žukova,
  • Preiļu novada pašvaldības Dzīvojamo māju privatizācijas komisija 5 cilvēku sastāvā: komisijas priekšsēdētājs – Inese Pedāne, komisijas priekšsēdētāja vietnieks – Ingūna Rubane, komisijas locekļi: Inta Kivleniece, Ārija Pudule, Inta Rumaka,
Lasīt vairāk...
16.07.2021, 10:01Pabeigti Arendoles Dievmātes Romas katoļu draudzes lūgšanas nama atjaunošanas darbi

                                                

2021.gada jūnija mēnesī tika pabeigts Leader projekts Nr.19-03-AL21-A019. 2204-000003 - Arendoles Dievmātes Romas katoļu draudzes “Lūgšanu nama atjaunošanas” darbi draudzes prāvesta Antona Aglonieša vadībā. Kopējās projekta izmaksas ir 22524,78 euro apmērā, ieskaitot PVN; no tām ELFLA ir 20272,78 euro apmērā un 2252,00 euro apmērā Vārkavas novada domes līdzfinansējums. Būvdarbus veica SIA ALBERTS GS no Riebiņu novada.

 

Lasīt vairāk...
14.07.2021, 15:31BIOR aicina turpināt ziņot par zivju migrācijas aizsprostiem

Jau vairākas nedēļas Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja piedalīties unikālā institūta BIOR un Latvijas dabas fonda organizētā citizen science projektā un veidot zivju migrācijas šķēršļu karti. Izmantojot mobilo aplikāciju dabasdati.lv, iedzīvotāji aicināti atzīmēt savus novērojumus par zivīm grūti pārvaramiem šķēršļiem, piemēram, aizsprostiem un to paliekām, caurtekām, cilvēku veidotiem ūdenskritumiem.

Lasīt vairāk...
14.07.2021, 14:01Preiļu novada pašvaldības domes komitejas un to sastāvs

Atbilstoši Preiļu novada pašvaldības nolikumam Preiļu novada pašvaldības dome ir izveidojusi trīs pastāvīgās komitejas. 2021. gada 7. jūlija domes ārkārtas sēdē ir ievēlēts komiteju sastāvs.

Finanšu komiteja

Komitejas priekšsēdētājs – Ārijs Vucāns Komitejas sastāvs: Pēteris Rožinskis,  Anita Brakovska, Lauris Pastars, Maruta Plivda

Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komiteja

Komitejas sastāvs: Iveta Stare, Ineta Anspoka, Ilga Pokšāne, Nedežda Hļebņikova, Andris Pastars

Infrastruktūras un novada attīstības komiteja

Komitejas sastāvs: Jāzeps Ivanāns, Andris Lazdāns, Aigars Zīmelis, Raimonds Rubins, Juris Erts

 

14.07.2021, 13:12Rožkalnu bibliotēkas vadītājas Ivetas Somes atvaļinājumu

Rožkalnu bibliotēkas vadītāja no 02.08.2021. līdz 22.08.2021. atradīsies atvaļinājumā. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.
 

14.07.2021, 13:10IAC „Vanagi” vadītājas Janīnas Praņevskas atvaļinājumu

IAC "Vanagi" vadītāja no 12.08.2021. līdz 16.08.2021. atradīsies atvaļinājumā. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

12.07.2021, 10:57Žūrija izvirza Daugavpili dalībai Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursa otrajā kārtā

8.jūlijā Latvijas Republikas Kultūras ministrijas rīkotajā preses konferencē starptautiskā žūrija nosauca četras Latvijas pilsētas, kuras turpinās sacensību par Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 godu. Daugavpils izvirzīšana konkursa otrajā kārtā apliecina izstrādātā pieteikuma kvalitāti un pilsētas un visa projektā iesaistītā Latgales reģiona spēju īstenot lielu starptautiska mēroga projektu.

Lasīt vairāk...
12.07.2021, 08:07“Sūpluok saimē” – diennakts nometne pusaudžiem

Jau otro gadu epidemioloģiskā situācija ievieš savas korekcijas mūsu vasaras plānos un vēlamajās satikšanās reizēs. Sevišķi tas ir skāris tieši bērnus un jauniešus, kuri nevar satikties skolā un kuriem šī komunikācija, šķiet, ir visnepieciešamākā. Taču šogad, situācijai nedaudz uzlabojoties, esam priecīgi ziņot, ka pusaudžiem šī gada augustā būs gan iespēja ne vien satikties, bet arī radoši darboties un runāt par Latgali un latgalisko sevī un savā dzimtā jeb saimē nedēļu garā diennakts nometnē "Sūpluok saimē", kas norisināsies no 2.08.–7.08. Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkā.

Lasīt vairāk...
09.07.2021, 11:33Par dzimtsarakstu nodaļas vadītājas atvaļinājumu

Par dzimtsarakstu nodaļas vadītājas atvaļinājumu

Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja no 12.07.2021. - 10.08.2021. atradīsies atvaļinājumā. Civilstāvokļa aktu reģistrāciju (dzimšanas reģistrācija, miršanas reģistrācija) varēs veikt jebkurā citā dzimtsarakstu nodaļā. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

05.07.2021, 10:00Izmaiņas pakalpojumu saņemšanā pēc administratīvi teritoriālās reformas

Līdz ar administratīvi teritoriālās reformas spēkā stāšanos 1. jūlijā līdzšinējo 119 pašvaldību vietā darbu sākušas 40 jaunās pašvaldību domes, kuras tika ievēlētas 5. jūnijā.  Ar 2021.gada 1. jūliju beidza pastāvēt Vārkavas novads, kurš sastāvēja no Rožkalnu, Upmalas un Vārkavas pagastiem. Šobrīd Preiļu novada administratīvo teritoriju veido bijušie Vārkavas, Preiļu, Riebiņu novadi un Aglonas novada Aglonas pagasts. Par Preiļu novada domes priekšsēdētāju ar visu 15 deputātu balsīm ievēlēja Āriju Vucānu (Latvijas Reģionu apvienība, apvienotais saraksts).

 

Tas nozīmē, ka visas pašvaldību iestādes pēc 1. jūlija turpina darbu tāpat kā iepriekš, līdz jaunā dome pieņem lēmumu par to reorganizēšanu, piemēram, iestādes apvienojot.

Lasīt vairāk...
05.07.2021, 08:50Biedrības ,,Vārkavas novada pensionāri,, aktivitātes

Noslēdzies Latgales Reģionālās Pensionāru apvienības rīkotais prozas darbu konkurss. Ļoti labi rezultāti mūsu seniorēm- Helēnai Lazdānei 1. vieta, Marijai Dzerkalei un Valentīnai Mačānei 2. vieta. Jau esam iepazinušies ar Helēnas un Marijas darbiem, šoreiz Valentīnas darbs:


Valentīnas dienasgrāmata

 

Sestdiena, 22.marts. Pamostos no spalga kliedziena, atveru acis, brīdi domāju, kas tas bija, līdz saprotu, ka atlidojuši strazdi un notiek cīņa par mājvietu. Būs jāatgādina Pēterim, lai uztaisa vēl kādu būrīti. Labi, ka šodien brīvdiena, varu pavāļāties gultā ilgāk. Pēteris jau piecēlies, viņam savas rūpes-jāpārbauda, cik kļavu sulas pa nakti satecējušas.

 

 

Lasīt vairāk...
02.07.2021, 09:01Vārkavas novadā tiek noteikts jauns sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs

Ar 2021. gada 1. augustu Vārkavas novadā  tiek noteikts jauns sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs.

 

SIA “Clean R” Vārkavas novadā 2020.gadā, atbilstoši Atkritumu apsaimniekošanas likumam un Ministru kabineta noteikumiem Nr.537, ik ceturksni veikusi atkritumu svēršanu un noteikusi sadzīves atkritumu masas un tilpuma attiecības[1].

SIA “Clean R” līdz 2021.gada 1.martam informēja Vārkavas novada pašvaldību, ka Vārkavas novadā atkritumu tilpuma un masas attiecības mērījumu koeficients ir pieaudzis vairāk nekā par 23%, tādejādi lielāka atkritumu svara dēļ ir pieaugušas atkritumu noglabāšanas izmaksas poligonā.

Saistībā ar minētajām izmaiņām1 no 2021. gada 1. augusta tiek paaugstināta apsaimniekošanas maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu - tarifs par viena kubikmetra nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs 29,54 EUR (ieskaitot PVN).

 

Izmaksas par vienu konteinera izvešanas reizi no 01.08.2021:

Konteinera tilpums mᶟ

EUR 27,62 (t.sk. PVN)

EUR 29,54 (t.sk. PVN)

pieaugums EUR (t.sk. PVN) uz vienu konteinera tukšošanas reizi no 01.08.2021

Cena par vienu konteinera tukšošanu no 01.01.2021

Cena par vienu konteinera tukšošanu no 01.08.2021

0,24

6,63

7,09

0,46

0,66

18,23

19,49

1,26

1,1

30,38

32,49

2,11

 

 Vārkavas novada Upmalas pagastā  2021.gada 29.jūnijā LĒMUMS Nr.111

  


[1] Saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likuma 39.pantā  un 2018.gada 21.augusta Ministru kabineta noteikumu Nr.537 “Sadzīves atkritumu masas un tilpuma attiecības mērījumu veikšanas kārtība un nosacījumi” 9.punkta noteikumiem.

 

» 1 2 3 4
Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 01.07.2021 13:33:23

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: dome [et] varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Zane Vucena
Tālrunis: 20385972

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »