Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 16.10.2019 02:27
Daiga, Dinija
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

 

 

Sveiki!

Ja Tev ir kāda ideja vai ierosinājums priekš novada jauniešu brīvā laika aktivitātēm, tad labprāt Tevi uzklausīšu klātienē un gaidīšu ciemos Vārkavas novada domes administrācijas ēkā (Skolas iela 5, Vecvārkava) 8.kabinetā. Vari arī zvanīt un sūtīt sms uz telefona nr. 20004979 un rakstīt vēstules uz iveta.poplavska@varkava.lv

 

Jaunatnes lietu speciāliste

Iveta Poplavska

 

 


2019.gada aktualitātes

 


 


 

Ikšķiles un Olaines novada jauniešu apvienība ielūdz jauniešus svinēt  Latvijas Jauniešu galvaspilsētas atklāšanu pasākumā “Zvaigžņu stunda” š.g. 8. martā Jaunolaines kultūras namā!

Pasākums “Zvaigžņu stunda” ir Ikšķiles un Olaines novadu jauniešu veidots pasākums par godu novadu apvienības iegūtajam titulam “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2019”. Pasākuma mērķis ir popularizēt aktīvu jauniešu līdzdalību, veicināt Latvijas jauniešu sadarbību un popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū.


 

 

 

 

Informācija par pasākumu:

 

 

 

 

Mācies - Iedvesmojies - Sadarbojies

15:00 Jauniešu centru komandām rīkota piedzīvojuma aktivitāte.

15:00 “Lekcija iedvesmai” jaunatnes darbiniekiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atklājam – Iepazīstamies - Svinam

Lielā zāle:

18:00 Jauniešu galvaspilsētas oficiālā atklāšana;

18:05 Sarunu šovs sešos ar Jenotu;

19:00 “Zvaigžņu piecminūte” - skatuve jauniešu talantiem; (ja Tev ir kāds talants, arī Tu vari šeit piedalīties, iepriekš piesakoties)

 

 

 

 

20:00 – 22:00 ansis, “ImproZoo” improvizācijas teātris, GreenTrial un citi pārsteiguma šovi, priekšnesumi un konkursi.

Mazā zāle:

19:00 – 21:00 jauniešiem pieejama sarunu telpa:

·         sadraudzība;

·         iespējas Latvijā un Eiropā;

·         jauniešu biedrību veidotas darbnīcas un izaicinājumi;

·         Eiropas Savienības vēlēšanas.

 

Pieteikšanās pasākumam “Zvaigžņu stunda” līdz šī gada 28.februārim

zvanot 20004979 (Iveta)  vai rakstot uz iveta.poplavska@varkava.lv

 

 

 


 

Pirmo reizi Latvijā tapusi jauniešu netiķete jeb vadlīnijas uzvedībai tiešsaistē

Samsung skola nākotnei sadarbībā ar Rīgas Skolēnu domi un jauniešiem visā Latvijā radījusi unikālu projektu – Latvijā pirmo jauniešu netiķeti jeb uzvedības vadlīnijas tiešsaistē. Tajā ietverti būtiskākie punkti par digitālo uzvedību, e-saziņu, drošību un privātumu, kā arī autortiesību ievērošanu. Aicinot ar netiķeti iepazīstināt visus Latvijas jauniešus, tā nodota Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī tiks izsūtīta Latvijas skolām.

83% Latvijas jauniešu uzskata, ka internetā ievēro ētikas pamatprincipu “Nedari otram to, ko negribi, lai kāds dara Tev”, liecina Samsung Skola nākotnei aptaujas dati*. Tajā pašā laikā jaunie cilvēki atzīst, ka izmanto nelicencētu saturu, mēdz lietot tiešsaistē izdomātu identitāti, neiejaucas vai pat saasina situāciju, redzot naidīgu vai vardarbīgu saturu.

Lai nepazustu globālajā tīmeklī, mūsdienu informatīvajā okeānā, ir jāprot “peldēt”. Īpaši svarīga ir drošība un atbildība. Proti, jāizaug līdz apziņai, ka anonimitāte, citu radītu resursu (foto, mūzikas, teksta) pārkopēšana, sensitīvu datu izpaušana, ir pārkāpumi, kas tikai šķietami  netiek sodīti vai izmantoti pret to lietotāju. Autortiesību problēma ir akūta arī ārpus interneta, piemēram, zinātniskajos darbos. Jo atbildīgāk izturamies pret citu radītu materiālu, jo vairāk varam sagaidīt līdzīgu attieksmi arī pret sevi,” uzsver LR Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

“Projektu konkursā ar savu netiķetes redzējumu dalījās vairāk nekā 200 jauniešu, pārstāvot 45 komandas no dažādām Latvijas skolām. Tālāk šos projektus apkopoja un esenci izvilka Rīgas Skolēnu domes jaunieši, radot Latvijas jauniešu netiķeti. Patlaban šis dokuments ir nodots Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī plānojam to nosūtīt visām Latvijas skolām,” saka Samsung skola nākotnei iniciatīvas vadītāja Baltijā, Egle Tamelīte. “Mēs patlaban piedzīvojam nebijušu situāciju - mūsdienās katra indivīda spēja ietekmēt pasauli ir milzīga. Viens sociālo tīklu ieraksts var sasniegt cilvēku miljonus un radīt ietekmi uz pasauli - labu vai sliktu. Mūsu pašu rokās ir veidot tiešsaistes vidi tādu, kurā būtu patīkami atrasties gan pašiem, gan citiem.”

“Jauniešiem jādomā par savu uzvedību, darbībām un to sekām, tādēļ ir tapusi šī netiķete. Tajā mēs stāstām, kas būtu jāievēro katram saprātīgam jaunietim. Apkārt ir daudz cilvēku, kuri neapzinās, kā viņu publicētais saturs sociālajos portālos vai saziņas platformās ietekmē apkārtējos. Ir cilvēki, kas neapzinās, cik jābūt uzmanīgiem gan internetā, gan uz ielas. Lai mazinātu dažādu starpgadījumu skaitu, mēs vēlamies veidot apziņu, ka ar savu rīcību varam ietekmēt gan savu, gan līdzcilvēku drošību,” uzskata Rīgas Skolēnu domes pārstāve Anita Ramka.

Latvijas jauniešu netiķete

1.    Ko par Tevi stāsta Tavas Instagram fotogrāfijas? Kas atrodams Google? Veido pārdomātu digitālo tēlu!

2.    Izcelies pūlī – sasveicinies un atvadies arī tiešsaistē!

3.    Arī e-saziņā izmanto literāru valodu, liec garumzīmes un komatus. Tevi sapratīs labāk!

4.    Neapber skolotāju ar naksnīgiem SMS. Skolotāji nedzīvo internetā!

5.    Atvainošanos, sliktas ziņas un īpašus dzīves paziņojumus atstāj klātienei!

6.    Neatstāj savu mīļāko mūziķi uz ielas. Cieni autortiesības!

7.    Tevis radītās Instagram memes un GIFi ir tādi paši autordarbi, kā tavs zinātniski pētnieciskais darbs. Aizsargā savu jaunradi!

8.    Pirms gada pazudušais kaķis, visticamāk, jau atradies. Izvērtē, pirms pārpublicē! Neizplati novecojušas, maldinošas vai nepatiesas ziņas!

9.    Ja nevēlies, lai pseido-draugs klauvē pie Tavām durvīm, nepublicē internetā personīgus datus un adresi.

10.  Par “izsargāšanās metodēm” jādomā arī internetā! Nozīmīgākajiem sociālo tīklu, e-pastu un finanšu kontiem izvēlies drošas paroles un izmanto vairāku faktoru autentifikāciju.

11.  Mazini riskus – uzliec UPDATE un izslēdz, ja nelieto! Lai pasargātu viedierīces pret kiberuzbrukumiem, regulāri atjauno visas lietotnes un operētājsistēmu. Atslēdz WiFi, Bluetooth, Location un atinstalē lietotnes, ja nelieto.

12.  No “piedūriena” līdz mobingam ir tikai viens solis. Nedari otram to, ko nevēlies, lai dara Tev!

13.  Ja klases WhatsApp čatā kādu pazemo, - nepiedalies, bet novērs! Ja e-vidē redzi pārkāpumus un nereaģē, tu vairo vienaldzību sabiedrībā!

14.  Neliec dzīvei filtrus, Tev nav jābūt Insta-ideālam!

15.  Dzirdi dzīvi, izņem austiņas! Sērfošana internetā, elektroniskā saziņa un skaļas mūzikas klausīšanās nav pieļaujama, esot uz ielas vai dzelzceļa tuvumā. Neapraudi sevi un citus!

16.  No #Instafood bildēm nepaēdīsi, ar izpletni internetā neizlēksi un piedzīvojumu stāstus mazbērniem nesavāksi. Izdzīvo realitāti!

 

Par Samsung Skolu nākotnei

Samsung Skola nākotnei ir “Samsung Electronic Baltics” sociālā iniciatīva, kuras ietvaros jau otro gadu tiek realizēta programma “Skolēna digitālais IQ”. Tā tapusi sadarbībā ar Latvijas digitālās jomas ekspertiem, un programmas mērķis ir veicināt jēgpilnu digitālo tehnoloģiju lietošanu, izmantojot tās ikdienas dzīvē, mācībās un arī nākotnē, uzsākot darba gaitas. Programma www.skolanakotnei.lv bez maksas pieejama ikvienam. Programmas partneri ir Latvijas Drošāka interneta centrs, kustība “Iespējama misija”, Valsts izglītības satura centrs, LR Kultūras ministrija, LR Izglītības un zinātnes ministrija, CERT.LV, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs, Rīgas Skolēnu dome un digitālo risinājumu aģentūra “Cube”.

 

Plašāk par projektu: www.skolanakotnei.lv

Iespēja uzzināt jaunāko: www.facebook.com/samsungskolanakotnei

Plašāka informācija:

Egle Tamelīte

Samsung skola nākotnei iniciatīvas vadītāja Baltijā

Tālr.: + 370 9414575

E-pasts: e.tamelyte@samsung.com

 

 

* Aptauju veica Samsung Skola nākotnei sadarbībā ar Mindshare 2018. gada augustā un septembrī, aptaujājot 520 respondentus vecumā no 14 - 18 gadiem.

 

 


 

"Projektu darbnīca" 

 Ja esi vecumā no 15 līdz 30 gadiem

Tev jau ir lieliska ideja starptautiskam Jauniešu apmaiņas projektam jebkādā jomā – deja, mūzika, teātris, improvizācija, cirks, vide, reliģija, karjera, uzņēmējdarbība, medijpratība utt.

līdz 2019. gada 10.februārim abiem organizācijas pārstāvjiem (ieskaitot) jāaizpilda viena kopīga pieteikuma anketa tiešsaistē: https://ej.uz/jhy2

Mācības notiks pilnas 3 dienas no 2019. gada 22. līdz 24. februārim viesu namā "Upes Villa” (Daugmales tuvumā).

 

Vairāk info: "Projektu darbnīca" – mācības par Jauniešu apmaiņas projektu.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

2017. gads

Iespēja skolēniem, kas mācās no 8. lidz 12. klasei pieteikties Ideju Dienai, kas sevī ietver ekskursiju pie vietējiem uzņēmējiem un piemājas saimniecībām. Ekskursijas laikā jaunieši smelsies idejas par uzņēmējdarbību, radīs izpratni un papildinās zināšanas par saimniekošanas sfērām.

Ekskursijai iespējams pieteikties pie jaunatnes lietu speciālista Vārkavas novada domē, rakstot uz e-pastu: andris.lazdans@varkava.lv vai zvanot pa tālruni: 27016344.

 

 


 

2016. gads

7. augusta vakarā, plkst. 21:00, saliņā aiz Vecvārkavas brīvdabas estrādes notiks novada svētku noslēguma pasākums – jauniešu “Saulrieta koncerts”, kurā ap ugunskuru kopā muzicēs Vārkavas novada jaunieši un viņu draugi.

Jauniešiem tiek dota iespēja snieg savus muzikālos priekšnesumus "Saulrieta koncertā", iepriekš piesakoties pa tālruni: 27016344 vai e-pastā: andris.lazdans@varkava.lv

 

 

 

 ____________________________________________________________________________

 

Vārkavas novada jaunieši 20. februārī Vārkavas novada domes Kultūras centra zālē rīko pasākumu un aicina ikvienu interesentu

 

 

 


 

 

2015. gads

 

 

 

Aicinām JAUNIEŠUS rezervēt 16.05., lai piedalītos JAUNIEŠU DIENĀ 2015, kas notiek projekta "Kopā esot.. - Mēs varam!" ietvaros.

JAUNIEŠU DIENĀ PAREDZĒTS: Jauniešu forums 2015, Jauniešu sporta svētki, sadraudzības BALLĪTE kopā ar Māri Leidumu Jauniešu sporta svētkiem lūdzam pieteikt savu komandu, rakstot uz jolanta.smilga@varkava.lv.

Komandas pa vecuma grupām: jauniešiem vecumā no 13 līdz 18 gadiem  - komandā 3 cilvēki, jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem – komandā 4 cilvēki (2 puiši + 2 meitenes).

 


 

  • Lieldienās, 2015. gada 5. aprīlī plkst. 14.00, Vanagos notiks foto orientēšanās sacensības jauniešiem. Sacensību nolikums.

 

 


JAUNIEŠU DARBNĪCAS

 

 


 
Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 17.09.2015 14:57:15

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Notikumu kalendārs
forward
forward
Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »