Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 21.11.2019 01:16
Zeltīte, Andis
Dienas teikums

Cilvēks nekad nevar būt brīvs no pienākuma. (A. Bels)


Sportošanas iespējas Vārkavas novadā

 

Sports un veselīgs dzīvesveids ir viena no Vārkavas novada prioritātēm. Novadā regulāri tiek rīkoti dažādi ar sportu saistīti pasākumi. Iecienītākie sporta notikumi ir vieglatlētikas čempionāti, piedzīvojumu skrējiens "Vārkavas bezceļi", Vārkavas novada sporta spēles, Vārkavas trīscīņa vieglatlētikā "Vārkavas balva", čempionāts novusā u.c. Paralēli tam notiek dažādas ar sportu saistītas aktivtātes gan bērniem, gan pieaugušajiem.

 

 

    

 

Jebkurš Vārkavas novada iedzīvotājs var nodarboties ar sportu labiekārtotajā Vārkavas vidusskolas sporta laukumā. Pirmdienās  un ceturtdienās no 18.00 līdz 21.00 Vārkavas vidusskolas sporta zālē (Skolas iela 4, Vecvārkava)  visi interesenti var nākt un spēlēt sporta un galda spēles. Trešdienās no 19.00 sporta zālē notiek  vingrošana nodarbības. Interesentiem ir pieejama arī trenažieru zāle.  Papildu informāciju par sportošanas iespējām var sniegt sporta darba organizatori Staņislavs Stankevičs (T.: 29641392) un Edgars Vaivods (T.: 26549536).

 

 

 

No 2017. gada Vārkavas novada dome sadarbībā ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru realizē projektu “Veselības veicināšanas un profilakses pasākumi vietējai sabiedrībai Vārkavas novadā", kura ietvaros novada teritorijā notika dažādi ar sportu saistīti pasākumi, vislielāko atsaucību iedzīvotāju vidū guva ārstneiciskās vingrošanas nodarbības un akcija "Noskrien savu kilometru". Arī 2018. gada tiek plānoti dažādi ar sportu saistīti pasākumi. Lūdzam sekot līdzi informācijai sadaļā "Jaunumi".

 

    Image may contain: one or more people and indoor
Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 17.09.2015 14:04:45

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Marika Smane
Tālrunis: 20385972

Notikumu kalendārs
forward
forward
Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »