Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 28.10.2016 15:01
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Dienas teikums

Kārtība dara domu brīvu. /Dekarts/

Veselā miesā vesels gars

Uztura bagātinātāji ir pārtikas produkti parastā uztura papildināšanai. Tie ir koncentrētas uzturvielas (vitamīni vai minerālvielas) vai citas vielas, kurām ir uzturvērtība vai fizioloģiska ietekme, atsevišķi vai kombinācijās. Uztura bagātinātāji var saturēt: vitamīnus un minerālvielas, augus un to daļas, aminoskābes, fermentus, metabolītus, baktērijas un to kultūras.

Jāatceras, ka uztura bagātinātāji nav zāles, tāpēc tie nav paredzēti slimību ārstēšanai vai profilaksei. Uztura bagātinātāji nav “brīnumlīdzekļi” un tie nespēj aizvietot veselīgu, sabalansētu uzturu, fiziskās aktivitātes un pozitīvu attieksmi pret dzīvi. Uztura bagātinātāji satur dažādas aktīvās vielas, kas uz katra cilvēka organismu iedarbojas dažādi, tāpēc par to lietošanas nepieciešamību, līdzīgi kā par bezrecepšu zāļu lietošanu, vienmēr jākonsultējas ar ārstu vai farmaceitu

Uztura bagātinātājus ēdienkartē varētu iekļaut konsultējoties ar ārstu vai farmaceitu gadījumos, ja ikdienā tiek lietots vienveidīgs, nesabalansēts uzturs, ja ikdienā ir paaugstināta fiziska un/vai garīga slodze, ja to nav iespējams kompensēt ar uzturvielām, kas uzņemtas ikdienas diētā.

Uztura bagātinātājus labāk iegādāties aptiekās, specializētajos veikalos un tirdzniecības vietās. Tā kā uztura bagātinātāji ir pārtika, uzņēmumam, kas Latvijā ražo vai izplata šo produktu ir jābūt reģistrētam Pārtikas un veterinārā dienesta uzraudzībai pakļauto uzņēmumu reģistrā.

Pirms uztura bagātinātāju lietošanas nepieciešams izvērtēt, kādi ir esošie uztura paradumi, vai uzturs ir sabalansēts un tiek uzņemtas visas nepieciešamās uzturvielas, vitamīni un mikroelementi un vai to papildus lietošana ir nepieciešama.

Pirms iegādājaties un lietojiet uztura bagātinātājus pārliecinieties, ka tie ir droši un reģistrēti Uztura bagātinātāju reģistrā.

 

Informācija no Veselības ministrijas mājas lapas.


Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »