Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 01.06.2016 02:38
Biruta, Mairita, Bernedīne
Dienas teikums

Laiks ir noslēpumaina substance, ko veido realitātes acumirkļi un apziņas vīzijas. /Zigmunds Skujiņš/

Veselā miesā vesels gars

31.maijs – Pasaules diena bez tabakas. Smēķētāj, šodien ir Tava iespēja kļūt veselīgākam un atmest smēķēšanu, kļūt labākam un nepadarīt citus par pasīvajiem smēķētājiem, kļūt patīkamākam un zaudēt ikdienā pavadošo cigarešu aromātu, kļūt bagātākam un ietaupīt cigaretēm tērēto naudu.

Latvijā ik dienu smēķē 36 % iedzīvotāju. Šis  rādītājs ir augstāks nekā vidēji Eiropā, ikdienā smēķē 26% no eiropiešiem. No visiem Latvijas vīriešiem 58% ir smēķētāji, bet sieviešu vidū smēķētājas ir 21%.

Ik gadu apmēram 1000 iedzīvotājiem tiek atklāts plaušu vēzis. Ikdienā smēķējoša cilvēka profils Latvijā ir sekojošs – vīrietis, visbiežāk ar pamatskolas izglītību, kas dzīvo laukos, vai arī Rīgā dzīvojoša sieviete, visbiežāk ar pamatskolas izglītību.

51% no visiem smēķētājiem dienā izsmēķē 1 līdz 14 cigaretes, 44% izsmēķē 15 līdz 24 cigaretes un 4% smēķētāju, kas dienā izsmēķē vairāk kā 25 cigaretes.

40% smēķētāju pēdējā gada laikā neviens nav ieteicis atmest smēķēšanu. Un kad Tu pēdējo reizi aicināji kādu atmest smēķēšanu?

Informācija sagatavota, izmantojot spkc.gov.lv mājaslapas informāciju.

 

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »