Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 21.05.2018 16:10
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Dienas teikums

Kāp kalnā, lai nevis tevi varētu redzēt visa pasaule, bet gan tu varētu redzēt pasauli.

Ceļā uz Pirmo Latvijas Lauku kopienu parlamentu

No 6. līdz 8. jūnijam Preiļu, Aglonas, Līvānu, Vārkavas un Riebiņu novados 1. Latvijas Lauku kopienu parlamenta ietvaros pulcēsies vairāk kā 160 lauku teritoriju aktīvie iedzīvotāji no visiem Latvijas reģioniem, Latvijas un citu Eiropas valstu lauku attīstības speciālisti, pašvaldības pārstāvji, deputāti un citi, kam rūp Latvijas lauku nākotne. Lauku parlaments Latvijā tiks sasaukts pirmo reizi, un tā galvenais mērķis ir radīt veiksmīgus risinājumus un jaunas iespējas lauku attīstībai, iniciējot dažādu pušu sadarbību vietējā, reģionālā un nacionālā mērogā.

 

Lauku kopienu parlamenta ideja balstīta līdzdalīgā demokrātijā un lauku kopienu kapacitātes paaugstināšanā, ieviešot Latvijā praksi lauku attīstības veicināšanai, kas jau daudzus gadus tiek izmantota citās Eiropas valstīs, to skaitā Igaunijā un Zviedrijā. Lauku kopienu parlamenta darbības princips balstās uz līdzvērtīgu dialogu un diskusiju starp kopienu pārstāvjiem un politikas veidotājiem.

Lauku parlamenta ietvaros tiks rīkotas pieredzes stāstu prezentācijas, labās prakses apmaiņa un priekšlikumu izstrāde, lai rosinātu rīcības, kas nepieciešamas Latvijas lauku dzīvotspēju veicināšanai. Jau 6. jūnijā rītā Preiļu rajona partnerības pārstāvji dosies uz Rīgu, lai simboliski savestu kopā Latvijas reģionus dalībai Lauku kopienu parlamentā, mājupceļā uz Preiļiem iepazīstot arī Nītaures, Vecpiebalgas un Jaunsilavas kopienu iniciatīvas.

7. jūnijā plkst. 10:00 interesenti mīļi aicināti uz Pirmā Latvijas Lauku kopienu parlamenta atklāšanas ceremoniju Preiļu kultūras centrā, kur uzklausīsim visu reģionu pārstāvju un politikas veidotāju viedokļus par to, kāpēc Latvijas laukiem būt un, veidojot Latvijas karti, Latvijas reģioni vienosies kopīgam darbam parlamenta laikā. Otrajā dienas cēlienā visi dalībnieki strādās jauktās grupās paralēli 5 novados (Preiļu, Aglonas, Līvānu, Vārkavas un Riebiņu), lai rosinātu rīcības, kas nepieciešamas Latvijas lauku kopienu ilgtspējas veicināšanai.

8. jūnijā no plkst. 8:00 līdz 13:00 Preiļos, laukumā pie kultūras centra (Raiņa bulvārī 19), dalībnieki iesaistīsies mājražotāju tirdziņā, daloties ar savām idejām un labo pieredzi, lai katram dalībniekam un vietējam iedzīvotājam būtu iespēja iepazīties, mācīt un mācīties no citu Latvijas reģionu veiksmīgajiem darbiem, labās prakses un iemaņām. Pusdienlaikā tiks prezentēti jaukto darba grupu rezultāti, kas tiks iekļauti arī Parlamenta rezolūcijā jeb rīcības plānā nākamajiem 2 gadiem, kas kopienām sadarbībā ar pašvaldību un valsti būtu jāīsteno līdz nākamajam Lauku kopienu parlamentam. Parlamenta 3 dienu programmas noslēgumā dalībnieki un viesi tiks aicināti doties ekskursijā, lai iepazītos ar Preiļu rajona partnerības teritorijā esošajām kopienu veidojošajām organizācijām un to līdzšinējo darbību kopienas attīstības veicināšanā.

 

1.Latvijas Lauku kopienu parlamenta darba kārtība

 

Vairāk par 1. Lauku kopienu parlamentu un ar to saistītajām aktivitātēm: laukuforums.lv., kā arī sociālajos tīkloswww.facebook.com/laukuforums, twitter.com/LaukuForums un www.draugiem.lv/llf/.

 

Anita Seļicka,

Latvijas Lauku forums,

t. 28855427

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 12.09.2016 16:04:54

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »