Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 24.05.2019 11:54
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Dienas teikums

Labākais veids kā uzmundrināt sevi ir uzmundrināt tos, kas ir tev apkārt./M.Tvens/

Vanagos norisinājās pasākums jauniešiem “Es un Vide – Simbioze”

Rudenīgā un dzestrā 26. septembra rītā Vārkavas novada  Upmalas pagasta  Vanagos norisinājās projekta “ES un VIDE – simbioze” pasākums, kura mērķis ir veicināt vides apzināšanos jauniešos. Šogad ap 240 jaunieši ir piedalījušies projekta pasākumos, un mums bija prieks ar Vārkavas novada jauniešiem kopā pavadīt šo dienu, kas tapusi kopā ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.

Pasākuma laikā gatavojām dezodorantus, skrubjus un zobu pastas, daloties pieredzē par videi draudzīgajiem materiāliem. Pie ugunskura dalījāmies atklājumos un jaunumos, mielojāmies ar ugunskurā gatavotu maltīti, prakstiski veidojām ainavu un sakārtojām vidi, vācām un šķirojām atkritumus, mācījāmies atrast āderes, sajust, kā koki sadarbojas, kādas mijiedarbības saites pastāv dabā, izmēģinājām spēka un līdzsvara vingrinājumus kā arī meklējām dabas dāvanas mums. Papildus, iepazinām meža ekosistēmas elementus un sapratām, ko nozīmē bioloģiskā dauzdveidība.

Pasākums deva iespēju būt ne tikai dabas patērētājiem, bet arī mijiedarboties ar vidi, radot ainavu, bagātinot to ar praktiskiem vides objektiem un augiem kā arī savācot atkritumus Vanagu baznīcas apkaimē.

Paldies visiem, kas piedalījās pasākumā! Novēlam, lai zaļi un videi draudzīgi ieradumi vairojas katra ikdienā un esam atbildīgi par to, ko radām pasaulē.  

Projekta koordinatore Lelde Kalinka

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 01.03.2019 15:04:42

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »