Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 16.10.2019 07:23
Daiga, Dinija
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

Vārkavas novadpētniecības muzejs kopā ar Vārkavas novada iedzīvotājiem nosvinēja tradicionālos ražas svētkus – Miķeļdienu!

29. septembrī Vārkavas novadpētniecības muzejs kopā ar Vārkavas novada iedzīvotājiem nosvinēja tradicionālos ražas svētkus – Miķeļdienu, kas citviet tiek saukta arī par Mikēļiem, Mīkāļiem, Apjumībām, Appļāvībām un Jumja dienu.

 

Miķeļi ir robežlaiks dabā un cilvēka dzīves ritumā – dabā viss jau ir izaudzis, raža novākta un cilvēkiem ir iespēja parādīt, palepoties, kas pa vasaru ir sarūpēts aukstajiem ziemas mēnešiem. Ar to arī iesākās Miķeļdienas pasākums Vārkavā – novada iedzīvotāji iepazīstināja ar savās saimniecībās audzēto un ražoto produkciju, prezentēja sevi un piedāvāja pasākuma apmeklētājiem nodegustēt savu produkciju.

 

Pēc tam sekoja meistarklase siera siešanā, kuru vadīja Vārkavas pagasta iedzīvotāja Ilona Žukova. Viņas vadībā tika pagatavots mājas siers, kura neatņemama sastāvdaļa ir etiķis.

 

Paralēli visam notiekošajam pasākuma apmeklētāji varēja piedalīties fotoizstādes “RUDENS – Dabā. Cilvēkos. Tradīcijās” atklāšanā. Tās laikā varēja aplūkot deviņu novada iedzīvotāju – Anna Kirilova, Astrīda Spūle, Dace Žihare, Dagnija Dudarjonoka, Diāna Āboliņa, Gunita Lazdāne, Ilona Žukova, Līga Vuškāne un Viktorija Uzuliņa – 50 labākās iesūtītās fotogrāfijas, kuras ataino Latvijas krāšņākā gadalaika, rudens, daudzveidību un krāsainību harmoniskā veselumā. Līdztekus fotogrāfiju aplūkošanai, pasākuma apmeklētājiem bija iespēja nobalsot par trim labākajām fotogrāfijām, kuru autori ieguva simpātiju balvas. Trešajā vietā ierindojās Dagnijas Dudarjonokas fotogrāfija “2. septembra žāvas”. Līgas Vuškānes fotogrāfija “Talkas prieks” ieguva otro vietu. Savukārt godpilno pirmo vietu ieņēma Gunitas Lazdānes fotogrāfija “6 mēnešus veca latgaliete”.

 

Par pasākuma radošāko un atraktīvāko aktivitāti kļuva fotografēšanās rudenīgi veidotā fotostūrītī, kura autore bija Anna Kirilova.

 

Ar savām dziesmām un dejām pasākumu kuplināja Vārkavas novada sieviešu vokālais ansamblis “Melodīva” un Vārkavas novada senioru deju kopa “Odziņas”.

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 07.10.2019 16:19:19

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Notikumu kalendārs
forward
forward
Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »