Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 27.01.2021 17:30
Ilze, Ildze, Izolde
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

Vārkavas novadpētniecības muzejs kopā ar Vārkavas novada iedzīvotājiem nosvinēja tradicionālos ražas svētkus – Miķeļdienu!

29. septembrī Vārkavas novadpētniecības muzejs kopā ar Vārkavas novada iedzīvotājiem nosvinēja tradicionālos ražas svētkus – Miķeļdienu, kas citviet tiek saukta arī par Mikēļiem, Mīkāļiem, Apjumībām, Appļāvībām un Jumja dienu.

 

Miķeļi ir robežlaiks dabā un cilvēka dzīves ritumā – dabā viss jau ir izaudzis, raža novākta un cilvēkiem ir iespēja parādīt, palepoties, kas pa vasaru ir sarūpēts aukstajiem ziemas mēnešiem. Ar to arī iesākās Miķeļdienas pasākums Vārkavā – novada iedzīvotāji iepazīstināja ar savās saimniecībās audzēto un ražoto produkciju, prezentēja sevi un piedāvāja pasākuma apmeklētājiem nodegustēt savu produkciju.

 

Pēc tam sekoja meistarklase siera siešanā, kuru vadīja Vārkavas pagasta iedzīvotāja Ilona Žukova. Viņas vadībā tika pagatavots mājas siers, kura neatņemama sastāvdaļa ir etiķis.

 

Paralēli visam notiekošajam pasākuma apmeklētāji varēja piedalīties fotoizstādes “RUDENS – Dabā. Cilvēkos. Tradīcijās” atklāšanā. Tās laikā varēja aplūkot deviņu novada iedzīvotāju – Anna Kirilova, Astrīda Spūle, Dace Žihare, Dagnija Dudarjonoka, Diāna Āboliņa, Gunita Lazdāne, Ilona Žukova, Līga Vuškāne un Viktorija Uzuliņa – 50 labākās iesūtītās fotogrāfijas, kuras ataino Latvijas krāšņākā gadalaika, rudens, daudzveidību un krāsainību harmoniskā veselumā. Līdztekus fotogrāfiju aplūkošanai, pasākuma apmeklētājiem bija iespēja nobalsot par trim labākajām fotogrāfijām, kuru autori ieguva simpātiju balvas. Trešajā vietā ierindojās Dagnijas Dudarjonokas fotogrāfija “2. septembra žāvas”. Līgas Vuškānes fotogrāfija “Talkas prieks” ieguva otro vietu. Savukārt godpilno pirmo vietu ieņēma Gunitas Lazdānes fotogrāfija “6 mēnešus veca latgaliete”.

 

Par pasākuma radošāko un atraktīvāko aktivitāti kļuva fotografēšanās rudenīgi veidotā fotostūrītī, kura autore bija Anna Kirilova.

 

Ar savām dziesmām un dejām pasākumu kuplināja Vārkavas novada sieviešu vokālais ansamblis “Melodīva” un Vārkavas novada senioru deju kopa “Odziņas”.

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 27.01.2021 15:52:26

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: dome [et] varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Eva Kondavniece
Tālrunis: 20385972

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »