Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 07.07.2020 16:31
Alda, Maruta
Dienas teikums

Mīlestība ir vienīgais, kas dara dzīvi panesamu, kas līdzsvaro bezjēgu. /Benita Veisberga/

Iepazīstot mācāmies saimniekot piemājas dārziņos

Ģimenes palīdzības centrs ”Ligzda” šī gada 25. septembrī organizēja Vārkavas novada vistrūcīgākajām personām papildpasākumu ar izzinošu lekciju „Mans piemājas dārzs”, sava dārza durvis vēra vaļā un lekciju lasīja Lilita Geida.

Mazdārziņi un piemājas dārzi ir vērā ņemams resurss ģimenei. Starp ierastajiem ogulājiem mūsu dārzos var atrast krūmmellenes un lielogu dzērvenes, kas pēdējo gadu laikā ir ieņēmušas nozīmīgu vietu veikalu plauktos. Klātesošie interesenti tika iepazīstināti ar priekšnosacījumiem piemājas purva veidošanā, kā arī  tika atklāti audzēšanas mazie noslēpumi, kas jāievēro, lai iegūtu ievērojamu ražu. Tika izvērtēti un analizēti ieguldījumi un ieguvumi, kas jāveic cilvēkam, kurš nolēmis uzsākt ogu audzēšanu. Mājas saimniecei bija jāatbild uz daudziem interesentu jautājumiem.

Atrodoties Aizkalnē apmeklējām arī Jasmuižu, Raiņa – Jaunu dienu zemi. Gida pavadībā tika apskatīta muzeja pamatekspozīcija. Īpašu uzmanību piesaistīja Santas Kamaldiņas tekstilmākslas izstāde “Saldus sapņus Lolītei” un Ivara Krūmiņa fotogrāfijas. Šo darbu iespaidā ekskursanti secināja, ka arī no viņu mājsaimniecībās esošajiem resursiem var izveidot mākslas darbus, kas ne tikai priecētu mājiniekus, bet būtu arī praktiski pielietojami.

Sadarbības partneru organizācijas ģimenes palīdzības centra „Ligzda” vadītāja Elvīra Āboliņa atzina, ka izzinošās ekskursijas ir vienas no apmeklētākajiem papildpasākumiem, tā arī šoreiz pašvaldības autobusā bija aizpildītas visas 19 vietas, un interese par redzēto bija liela un patiesa.

Ģimenes palīdzības centrs "Ligzda"

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 07.07.2020 15:55:22

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: dome [et] varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Eva Kondavniece
Tālrunis: 20385972

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »