Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 27.01.2021 17:59
Ilze, Ildze, Izolde
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

Vārkavas novada svētki BŪS! (07.08. - 09.08.)


Ar prieku paziņojam, ka arī šogad mūsu novads svinēs savus svētkus. Lai gan nedaudz savādāk, tomēr ar vērienu - Vārkavas novads pucēsies svētku mākoņos no 7.-9. augustam.

 


Piektdiena, 7. augusts.


Vārkavas novada Kultūras centra zālē, plkst. 18:00 norisināsies Džeinas Gavares gleznu personālizstādes “Mantojums” atklāšana. Izstāde apskatāma līdz 11.08.2020 un no 12.08.2020 līdz 20.08.2020 tā būs skatāma Vārkavas tautas namā. Izstādes apskatīšana darba dienās no 9:00 līdz 16:00.

 

Vecvārkavas estrādē plkst. 19:00 Vārkavas novada pašdarbības kolektīvu koncerts: “Celsimies pāri!”. Tajā piedalīsies folkloras kopas - “Vecvārkava” un “Dzeipurs”, deju grupa “Pašām patīk”, senioru deju kolektīvi – “Odziņas” un “Dzīves virpulī”, vokālie ansambļi – “Melodīva”, “Savādi gan” un “Dziedi līdzi!” Koncertu papildinās  divu košu un dzīvespriecīgu meiteņu duets “Paprika”.


Sestdiena, 8. augusts.


Plkst. 10:00 Vārkavas vidusskolas stadionā tiek aicināti visi sportisko aktivitāšu cienītāji un veselīgā dzīvesveida piekritēji uz Vārkavas novada sporta dienu. Strītbols, volejbols, armvrestlings, spēka vīru stafete, šautriņu mešana, vasaras biatlons, “makšķerēšana” u.c. spēles un aktivitātes. (Strītbola un volejbola komandu pieteikšanās līdz plkst. 09:30). Darbosies piepūšamā atrakcija bērniem.

 

Vārkavas lidlaukā no plkst. 19:00 apmeklētāji tiek aicināti baudīt Vārkavas novada svētku koncertu ar grupu “Autobuss debesīs”. Grupa “Autobuss debesīs” ir viena no 21. gadsimta sākuma populārākajām latviešu grupām, kura nemainīgi ieņem nozīmīgu vietu Latvijas mūzikas vidē arī šobrīd. Grupas panākumu klāstā ir vairāki desmiti dažādu Latvijas mūzikas balvu, pirmās vietas radiostaciju topos, bet galvenais – nerimstošs klausītāju atbalsts jau vairāk nekā 15 gadu garumā.

Tās sastāvā ietilpst
Marts Kristiāns Kalniņš / balss, taustiņinstrumenti,
Emīls Zilberts / sitamie instrumenti,
Armands Treilihs / bass,
Kārlis Auzāns / ģitāra, čells,
Andris Dzenis / ģitāra.

Turpinājumā balle ar muzikālo apvienību “5 Jāņi” un lustīgi deju ritmi ar DJ Mart Inc.

Muzikālā apvienība - projekts “5 Jāņi” radusies 2017. gada nogalē, kaut gan tā dalībnieki ir pazīstami jau neskaitāmus gadus un kopā muzicējuši dažādos kolektīvos un sastāvos. Projektā patlaban darbojas:
Ainārs Uzulnieks (krustāmvārds – Jānis - vokāls, ģitāra) Rīga TV24 2015. gada “Karaoke TV čempionāta” uzvarētājs, piedalījies TV šovos “Sanāciet, sadziediet”, “Ghetto Faktors”, “X faktors”, muzikants ar vairāk kā 15 gadu stāžu), sarakstījis un ierakstījis vairākas oriģināl dziesmas gan pats, gan sadarbībā ar Jāni Dumbri, Guntaru Raču u.c. autoriem.
Jānis Cielavs (vokāls) 2013. gada TV3 šova “Koru kari 3” Aijas Andrejevas Lielvārdes “Sarkanā teiksmu kora” dalībnieks, piedalījies TV3 šovā “Sanāciet, sadziediet” un citos TV projektos, dzied jau vairāk kā 15 gadus, piedalījies vairāku dziesmu ierakstos.

Jana Uzulniece (zināma kā Jance vai Jančuks - menedžments, pasākumu vadīšana, vokāls) dzīvojot muzikālā vidē, nav citu iespēju – dzied.

 

Pasākuma laikā būs pieejams arī tirdziņš.

 

Dodoties uz pasākumu Vārkavas lidlaukā, droši var ņemt līdzi savus pledus un citus sēžamos! Kā arī, ja tomēr uznāk kāds lietus mākonis, tad aicinām sagatavoties ar lietusmēteli vai lietussargu!

 


Svētdiena, 9. augusts.

 

Vārkavas novada svētku trešajā dienā Vārkavas Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā plkst. 11:00 notiks klasiskās mūzikas koncerts “Māras zemes karaliene” ar kora “Medera” dalību. Koris "Medera" dibināts 1996. gadā un tā nosaukums radies no latīņu vārda medere, medeor, kas nozīmē „ārstēt, dziedināt”, jo arī mūzika dziedina. Kolektīva mākslinieciskā vadītāja jau ilgus gadus ir Gunta Vāvere. Kopš 2019. gada korim pievienojies jaunais talantīgais diriģents Renāts Čvečkovskis. Kolektīvs katru sezonu piedāvā klausītājiem augstvērtīgas, tematiskas koncertprogrammas, kas nereti tiek īstenotas ne tikai klasiska koncerta formā, bet kā daudzšķautņains koncertuzvedums, kurā daudzbalsīgo skanējumu lieliski papildina pašu kora dalībnieku solo dziedājumi, dzeju lasījumi u.c. Koris atbildīgi piedalās Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos, sniedz labdarības koncertus baznīcās, slimnīcās, rehabilitācijas centros. Valsts mēroga koru kvalifikācijas skatēs jauktais koris "Medera" nemainīgi ieņēmis stabilu pozīciju jaukto koru vidū, demonstrējot augstas kvalitātes kormūzikas sniegumu un sasniedzot labus rezultātus. Ar panākumiem ir dziedāts Norvēģijā, Ungārijā, Itālijā, Francijā, Pēterburgā. Koris "Medera" bijis starptautisko koru konkursu laureāts Īrijā 2001.gadā, Spānijā, Barselonā 2007., Maltā 2017. gadā. Par savu mērķi jauktais koris "Medera" ir uzstādījis piedāvāt modernu un priekšnesumiem bagātu koru mūziku, vienlaicīgi popularizējot latviešu komponistus. Starptautisko publiku tuvāk iepazīstina ar latviešu tautas kultūru un mūziku.
Pēc koncerta plkst. 12:00 notiks tradicionālais Dievkalpojums par Vārkavas novada iedzīvotājiem.

 

Vecvārkavas estrādē plkst. 15:00 tiek mīļi gaidīti bērni, vecāki un ģimenes uz bērnu pēcpusdienu ar jautrām spēlēm, jautriem pārsteigumiem un, lai kopīgi ielūkotos “Blēņu tarbā” un nedaudz pablēņotos.

 

Covid-19 darbības laika ierobežojumu dēļ pasākumi norisināsies ne ilgāk par plkst. 00:00, tomēr, lūgums sekot aktuālajai informācijai Vārkavas novada informatīvajā portālā un sociālajos tīklos!

Pasākumu apmeklētājiem jāievēro 2m distanci un valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus infekcijas izplatīšanas ierobežošanai!

Sliktu laikapstākļu gadījumā, lūgums lietot līdzi paņemtos lietus mēteļus!

 

Ieeja visās norisēs ir bez maksas.

Atbalsta Vārkavas novada dome.

Vārkavas novads – vieta, kur satiekas mirkļi, kas vieno.

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 27.01.2021 15:52:26

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: dome [et] varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Eva Kondavniece
Tālrunis: 20385972

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »