Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 23.10.2021 23:54
Daina, Dainis, Dainida
Dienas teikums

Cilvēks nekad nevar būt brīvs no pienākuma. (A. Bels)

Biedrības ,,Vārkavas novada pensionāri,, aktivitātes

Noslēdzies Latgales Reģionālās Pensionāru apvienības rīkotais prozas darbu konkurss. Ļoti labi rezultāti mūsu seniorēm- Helēnai Lazdānei 1. vieta, Marijai Dzerkalei un Valentīnai Mačānei 2. vieta. Jau esam iepazinušies ar Helēnas un Marijas darbiem, šoreiz Valentīnas darbs:

 

Valentīnas dienasgrāmata

 

Sestdiena, 22.marts. Pamostos no spalga kliedziena, atveru acis, brīdi domāju, kas tas bija, līdz saprotu, ka atlidojuši strazdi un notiek cīņa par mājvietu. Būs jāatgādina Pēterim, lai uztaisa vēl kādu būrīti. Labi, ka šodien brīvdiena, varu pavāļāties gultā ilgāk. Pēteris jau piecēlies, viņam savas rūpes-jāpārbauda, cik kļavu sulas pa nakti satecējušas.

 

Svētdiena, 23.marts. Šodien biju kapos, pirmo reizi pēc ziemas miera. Man vienmēr ir paticis pabūt kapos, šai savādajā mierā un klusumā. Vietā kur Dieviņš visus mīļi sagaida un sargā. Atceros, ka vecāki daudzreiz stāstīja, ka es divu gadu vecumā, kad mājās biju atstāta viena, jo vecākiem bija jāiet kolhoza darbos, biju pazudusi. Tētis, pirmais atbraucis mājās, mani neatradis, visur izmeklējies, bija konstatējis, ka arī aitas ir pazudušas. Sācis iet pa aitu pēdām. Nogājis labu gabalu un atradis mani ar visu aitu bariņu spēlējoties, puķītes plūcot ne tik tuvajos Borbaļu kapos. Ticu, ka Dievs būs sūtījis aitiņas mani sargāt, un viņas ari nosargāja.

 

Treštdiena, 26. marts. Aizmirsu Pēterim atgādināt par putnu būrīšiem, bet labi vien ir, kamēr es pa saviem darbiem, viņš visu dienu pa šķūni ņēmies, veselu būrīšu koloniju sameistarojis.

 

Otrdiena, 1.aprīlis. Silta diena. Strazdi gozējas saulē. Šodien braucām uz Preiļiem cauri Vārkavai. Pametu skatu uz māju nedaudz nostāk no ceļa. Tagad tur mājo bērnudārza grupiņas bērni, bet kādreiz bija Vārkavas pagasta slimnīca. Es arī tur maza gulēju ar garo klepu. Ļoti smagi slimoju, vecāki ļoti lūdza visus varenos spēkus, lai mani pasargā. Nosargāja.

 

Sestdiena, 28. jūnijs. Sāk gatavoties ķirši, būs jāsargā no uzbāzīgajiem kaimiņiem. Jā, nebija apdomīgi, tik daudz strazdu māju salikt vienuviet, bet ko nu vairs.

Ceturtdiena, 10.jūlijs. Dieviņ, dieviņ, palīdzi man tos ķiršus sargāt.

 

Svētdiena, 24.augusts. Skaists laiks. Tāds jokains klusums. Vai tad strazdi jau būtu aizlidojuši? Jā, šovasar pakarojām. Dievs palīdzēja. Pietika visiem to ķiršu, i strazdiem, i pašiem, i bērni uz Rīgu aizveda.

 

Pirmdiena, 1.septembris. Jāsāk domāt par kartupeļu rakšanu. Kā šogad veiksies? Pērn bija smagi. Bullēns pie vainas. Nevarēju apsēsties, par braukšanu ar riteni i nedomā. Visu rudeni ar spieķīti nostaigāju, lūdzos, lai ātrāk tieku pie veselības. Pirms Ziemassvētkiem ļoti gribējās tikt uz svēto misi baznīcā, bet labi zinu, ka neaiziešu šo gabalu. Visu vakaru domās lūdzos, kaut varētu pabraukt ar riteni. No rīta piecēlos un aizbraucu...

 

Piektdiena, 10.oktobris. Dārzs novākts. Putni prom, dzērves gan vēl dzirdamas. Tās tagad palikušas ļoti drošas. Agrāk varēja dzirdēt, kā purvā sasaucas, bet redzēt- nekad. Tagad šīs brīvi pa laukiem, pa ceļmalām staigā.

 

Sestdiena, 1.novembris. Rudens, tumši, gari vakari. Var ļauties pārdomām. Kā dzīvē gājis, kā  izdevies citiem dievpalīgu padot, palīdzēt un arī saņemt labus vārdus, palīdzību no Pētera, no radiem, no kaimiņiem, no draugiem, no bērniem un no kāda neredzama spēka, kuram ticu un esmu pateicīga.  Sargāsim sevi, citus un arī mūs sargās!

 

Valentīna Mačāne, Mežarijas Upmalas pagasts Vārkavas novads

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 13.10.2021 11:19:38

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »