Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 25.04.2014 01:04
Līksma, Bārbala

 

Viesu māja „Salenieki” 
Atrodas Rožkalnu pagasta Saleniekos, Lielā Kalupes ezera krastā. Viesu māja piedāvā naktsmītnes (40 vietas), lieliskas sportošanas iespējas (ir futbola un volejbola laukumi), laivu nomu, banketu zāles (20 un 100 personām), pirti, kamīnu, telpas semināriem un konferencēm (20 un 100 personām), ekoloģiski tīrus produktus, ir mašīnu stāvvieta un telšu vietas. Saimniecība nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību, ir iegūts „Zaļais sertifikāts”.
Viesus uzņem augu gadu.
Tālrunis: 29183904; 29159452 (Ruta Norkārkle).  
       
        
 
 
Vasaras viesu māja „Vingri”

Atrodas Rožkalnu pagasta Vingros, Dubnas krastā. Viesu māja piedāvā naktsmītnes (4 vietas), viesību zāli ar kamīnu (10 personām), infrasarkano staru saunu, melno pirti, pirtnieka pakalpojumus, peldēšanos, makšķerēšanu, laivu nomu, piknika un telšu vietu, kā arī nobaudīt bišu dravas produktus.
Viesus uzņem no maija līdz septembrim.
Tālrunis: 26319486 (Jānis Vingris).
 
 
 
 
 
 
Viesu māja „Ludmila” 
Atrodas Vārkavas pagasta Bučkās, Bleidas ezera krastā. Viesu māja piedāvā naktsmītnes (20 vietas), 2 pirtis ar atpūtas telpām, makšķerēšanu, 4 laivu, 1 motorlaivas un ūdensslēpju nomu, lielisku peldvietu, volejbola laukumu, basketbola grozu,  āra virtuvi, telšu un piknika vietas,  rotaļu laukumu bērniem, mašīnu stāvlaukumu. Ir iespēja iegādāties žāvētas zivis.
Viesus uzņem no maija līdz septembrim.
Tālrunis: 29571408 (Sergejs Ļeonovs).
   
Bleidas ezers - iemīļota makšķerēšanas vieta.
  
 
   
Viena no viesu mājas "Ludmila" pirtīm.
 
 
Aktīvas atpūtas vieta „Meža oga”
Vārkavas pagasta Lielajos Klaparos, Ūdzeņas un Klaparu ezera krastā, atrodas atpūtas vieta „Meža oga” ar 2 peintbola laukumiem - „Skrejeni” un „Slīdeni” ; tā piedāvā arī peldvietu, grila nomu, piknika un telšu vietas, mašīnu stāvlaukumu. Atpūtas vietā iespējams organizēt dažādus, ar sportiskām aktivitātēm saistītus, pasākumus.
Tālrunis: 29447731 (Aigars Dzerkalis).
  
Atpūtas vietas "Meža oga" saimnieks Aigars Dzerkalis ar māsu Rudīti Veitmani pašu un novada kultūras centra rīkotajās netradicionālajās sporta spēlēs "Līgo bize" 2010.gada 25. jūnijā.
 
 

Atpūtas vieta „Upes mājas”

 

 

          Atrodas Upmalas pagasta Vecvārkavā, Upes ielā 13, gleznainā Dubnas krastā.

 

Tālrunis: 29344705 (Renāte Andiņa).

 

         "Upes māju" saimnieces Renātes Andiņas stāstījums par šo vietu: "Es sēžu uz savas mājas balkona basās kājās ieautiem gumijas zābakiem uz apgāzta spaiņa. Esmu piekususi. Tā jau vienmēr. Eju, eju, daru, daru... Īsti nav laika apsēsties. Tālumā kaut kur svešs sunītis rej, dzērves upeslīčos kliedz, migla nāk pagalmā, pierunā rasā muti nomazgāt.
          Esmu laimīga un mierīga savās mājās. Un labprāt aicināšu jūs ciemos. Uz savu pludmali, kur šūposieties, pasēdēsiet mājiņā, kurināsiet ugunskuru, desiņas smaržos; pirms līšanas teltīs, noiesiet lejā pa kāpnītēm nomazgāt kājas. Upes ūdenī mazgājot, nekādas ziepes nevajag. Ja nebūsiet lepni, palūgsiet, lai atnesu puķu sīpolus un dzeltenos redīsus, ko piekosties vakariņu sautējumam. Katlu es jums iedošu. Varbūt arī kartupeļus un burkāniņus, gaļa gan būs pašiem jāpieliek.
          Ja sapratīšu, ka esat labi cilvēki, es jums pirti iekurināšu, izmērcēšu puišu un meitu slotas. Ja jums būs nauda, paaicināšu sertificētu pirtnieku.
          Pavisam bez naudas es jums izrādīšu savu muzejiņu, pastāstīšu par daudzām savām mantām, kas visas ir ar manu senču roku pieskārienu auru.
          Jums ļoti ilgi tajā vakarā negribēsies gulēt iet, jo vasaras nakts būs darījusi savu. Tā būs iesūkusies jūsu ķermeņos, smilgas sanēs, kalmes reibinās, neaizmirstulītes naivas acīs lūkosies, un upe mierīga turpinās savu mūžīgo ceļu. Ugunskuriņš sprakstēs, odi vakariņos, un es jums stāstīšu par savas mājas spoku, par Vārkavas muižu ar tās muižniecisko biogrāfiju, par Lielo Nīcgales akmeni, kuru, gailim nodziedot, velns dusmās nometis pašā meža vidū, pats vēl nezinādams, ka ir nesis Latvijā lielāko laukakmeni. Es izstāstīšu jums ceļu uz Daugavas lokiem, uz Velnezeru, uz Aglonu un Karaļkalnu. Es vēl daudz jums varēšu izstāstīt, piemēram, par Šempeļa kalnu, kur senie latgaļi glabāti vienkočos stāvus. Jums tikai divas lietas vajadzīgas - vēlme un interese. Nu, labi - vēl sava zemīte jāmīl.
          Tā es te vakaros pasēžu. Uz apgāzta spaiņa, basās kājās ieautiem gumijas zābakiem...un esmu vienkārši laimīga..."

 

 

 "Upes māju" skati.

wheat