Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 16.04.2021 14:42
Mintauts, Alfs, Bernadeta
Dienas teikums

Pat viss tas zemākais grib kļūt augstāks, nekā viņš ir. Šī griba ir visas cilvēces attīstības pamata spēks . /J. Poruks/

12.03.2018, 15:36Vārkavas vidusskolā 25. reizi notika “Vārkavas balvas” izcīņa vieglatlētikas trīscīņā

3. martā Vārkavas vidusskolā  25. reizi notika “Vārkavas balvas” izcīņa vieglatlētikas trīscīņā. 90 sportisti no Vārkavas, Preiļu, Riebiņu, Līvānu novadiem  sacentās 30 m skrējienā, augstlēkšanā un tāllēkšanā. Visi sacensību dalībnieki tika pie gardām pusdienām, mazākajiem sportistiem atpūtas brīžos, tika nodrošināta iespēja skatīties multfilmas.

Kopvērtējumā visaugstāko punktu skaitu vecuma grupā līdz 13 gadiem saņēma Sanija Poplavska  un Valters Pūdžs un  vecuma grupā līdz 18 gadiem –  Valija Vanaga un Artis Rinčs.

   

 

Lasīt vairāk...
12.03.2018, 14:20Latvijas Simtgades spēļu sacensībās piedalījās arī Vārkavas novada sporta veterāni

3. martā Rīgas sporta manēžā notika Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības rīkotās Latvijas Simtgades spēļu sacensības vieglatlētikā telpās, kurās piedalījās 37 pašvaldību komandas, to vidū arī Vārkavas novada sporta veterāni.

 

02.03.2018, 14:42Par mūža ieguldījumu kultūras attīstībā ar Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks” apbalvots novadnieks Alberts Spoģis

25. februārī Rēzeknē norisinājās Latgaliešu kultūras gada balvas pasniegšanas ceremonija “Boņuks 2017”, kurā par mūža ieguldījumu Latgaliešu kultūrā, balva tika pasniegta valodniecei Lidija Leikumai  un Vācijā dzīvojošajam literātam, skolotājam un sabiedriskajam darbiniekam Albertam Spoģim. 

Šogad Latgaliešu kultūras gada balva norisinājās jau desmito reizi. Kā ierasts, tajā tika apkopoti un godināti aizvadītā gada spilgtākie un nozīmīgākie sasniegumi latgaliešu kultūras dzīvē. Šajā reizē balvas tika pasniegtas 18 nominācijās 3 kategorijās “Sabiedrība un kultūra”, “Literatūra” un “Mūzika”.  

Pirmo reizi Latgaliešu kultūras gada balvā “Boņuks“ par ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tika godināts kāds no trimdas latgaliešiem. Balvu saņēma Vācijā dzīvojošais dzejnieks, publicists, filozofs, prozaiķis, literatūrkritiķis, pedagogs, mākslas zinātnieks un sabiedriskais darbinieks Alberts Spoģis.

Lai gan balvas ieguvējs šobrīd dzīvo Minsterē, viņa saknes un dzimtās mājas meklējamas Vārkavas pagasta “Bratiškās”.

Lasīt vairāk...
19.02.2018, 11:39Aicina apmeklēt Latvijas Operetes fonda koncertuzvedumu "Lai sasaucamies, lai dziedam"
Aicina apmeklēt Latvijas Operetes fonda koncertuzvedumu

Viduslatgales pārnovadu fonds, sadarbībā ar Preiļu novada Kultūras centru, 2. martā plkst. 13.00 aicina apmeklēt  Latvijas Operetes fonda koncertuzvedumu  "Lai sasaucamies, lai dziedam". Koncertuzvedumu finansiāli atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds. 

Ieeja pasākumā ir  bezmaksas. Īpaši tiek gaidīti Aglonas, Līvānu, Preiļu, Riebiņu un Vārkavas novadu seniori. Sīkāka informācija par pasākumu pa telefonu 29988509.  

 

Koncertuzveduma „Lai sasaucamies, lai dziedam!” muzikālo pamatu veido konceptuāli īpaši izmeklētas dziesmas tieši no šo komponistu teatrālā repertuāra, kas atspoguļo gan latviešu operetes attīstību, gan cilvēka dzīves gājumu. Visu šo dziļi izjusto, dažādus dvēseles stāvokļus paudošo dziesmu kopsaucējs ir tekstu radītājs, dzejnieks Jānis Peters.

 

Lasīt vairāk...
14.02.2018, 11:11“Vārkavas balvas” izcīņa vieglatlētikā

3. martā plkst. 10.00, Vārkavas vidusskolā norisināsies "Vārkavas balvas" izcīņa vieglatlētikas trīscīņā (30 m skrējiens, tāllēkšana, augstlēkšana ar ieskrējienu). Pieteikumi tiek pieņemti pa tālruni 29641392  vai sacensību dienā līdz plkst. 9.45.

01.03.2018, 14:44Vārkavas novada Kultūras centra zālē apskatāma mākslas pulciņa bērnu izstāde

Vārkavas novada domes Kultūras centra zālē (Skolas ielā 5, Vecvārkavā) ir apskatāma Vārkavas vidusskolas skolēnu mākslas darbu izstāde. Bērnu zīmējumi un gleznojumi tapuši mākslas pulciņu nodarbību laikā skolotājas Astrīdas Spūles vadībā. 

Mācību gada sākumā pulciņam bija pieteikušies 26 skolēni, taču šobrīd mākslas nodarbības regulāri apmeklē 17 skolēni— Maija Lazdāne, Madara Līga Upeniece, Dita Ruzģe, Armīns Jānis Lazdāns, Intars Veliks, Ralfs Birulis, Sanija Birule, Daniels Tonhiks, Kristiāns Džardāns, Olivers Šembels (2. klase), Ance Jaudzema, Laima Kokina, Alise Krūmiņa, Matīss Sparāns (4. klase), Sandra Brakovska (6. klase), Vineta Maculeviča un Daina Gailuma (7. klase).

Nodarbību laikā skolēni apgūst dažādas zīmēšanas un gleznošanas tehnikas, radot mākslas darbus par dažādām tēmām.  Zēniem ļoti tuva ir transporta līdzekļu zīmēšana un lauku tehnikas iemūžināšana. Meitenēm patīk dažādība — puķu, ainavu, dabas un fantāzijas tēmas. Izstādē ir apkopoti labākie bērnu darbi, kas radīti no mācību gada sākuma līdz šim laikam.  

01.03.2018, 11:38Ko darīt jauniešiem laukos?

21. februārī  Vārkavas vidusskolas bibliotēka un Upmalas pagasta bibliotēka sadarbībā ar SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Vārkavas vidusskolā  rīkoja informatīvu pasākumu 6.-7. klašu skolēniem  par uzņēmējdarbības iespējām laukos.

Viena no lauku teritoriju problēmām ir iedzīvotāju aizplūšana uz pilsētām.  Ko darīt, lai tā nenotiktu? Vārkavas vidusskolas bibliotekāre Melita Pastare un  Vārkavas novada Upmalas bibliotēkas vadītāja Alda Upeniece sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru regulāri rīko pasākumus jauniešiem par dažādām uzņēmējdarbības formām laukos. Pasākumu laikā jauniešiem rodas priekšstats ar kādu uzņēmējdarbības veidu un nozari, ar ko varētu nodarboties laukos, neatstājot dzimto pusi. Pasākumi rosina saskatīt iespēju veidot ražošanas uzņēmumus, kas neprasa milzīgus ieguldījumus.

 

  

Lasīt vairāk...
22.02.2018, 10:52Domes sēde
Domes sēde

Vārkavas novada pašvaldības domes kārtējā sēde notiks š.g. 27. februārī plkst. 10.00 Vecvārkavā, Skolas ielā 5, Kultūras centra zālē. Sēdes darba kārtība.

20.02.2018, 13:3710. martā aicināti piedalīties Vārkavas novada čempionātā galda tenisā un novusā

10. martā Vārkavas vidusskolā norisināsies galda tenisa un novusa čempionāts. 10.00 sāksies galda tenisa sacensības, 12.00 novusa sacensības. Pieteikšanās zvanot pa tālr.: 29641392, var arī sacensību dienā līdz 09.30.

15.02.2018, 14:08Vārkavas novada pašvaldības domes komiteju sēde
Vārkavas novada pašvaldības domes komiteju sēde

Vārkavas novada domes Finanšu komitejas, Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas, Attīstības un infrastruktūras komitejas apvienotā sēde notiks š. g.  20. februārī plkst. 10:00 Vecvārkavā, Skolas ielā 5, Kultūras centra zālē. Sēdes darba kārtība.

29.01.2018, 12:012018. gada 24. februārī mobilais digitālais mamogrāfs Vecvārkavā
2018. gada 24. februārī mobilais digitālais mamogrāfs Vecvārkavā

2018. gada 24. februārī aicina uz mamogrāfijas izmeklējumu! SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valsts apmaksātās programmas ietvaros veic mobilā mamogrāfa izmeklējumus. Mobilais digitālais mamogrāfs ir īpaši aprīkots autobuss, kura pieejamība izbraukumos atvieglo iedzīvotājiem iespēju saņemt augstvērtīgu mamogrāfijas izmeklējumu dzīvesvietas tuvumā.
Piedāvājam šādus mamogrāfijas izmeklējumus: 1. Valsts krūšu dziedzeru audzēja skrīninga ietvaros  sievietēm ar speciālām  Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstulēm-  izmeklējumu veic BEZ MAKSAS. 2. Diagnostiskais izmeklējums ar ārsta nosūtījumu (jāmaksā pacienta iemaksa - EUR 2,85) Veicam izmeklējumus bez iepriekšējā pieraksta! Mobilā mamogrāfa izbraukums Vecvārkavā notiks 2018. gada  24. februārī.

 

Atrašanās vieta: Vārkavas novada dome, Skolas iela 5, Vecvārkava, Upmalas pag., Vārkavas nov., no plkst. 13:00 līdz 15:00. Tālrunis uzziņām: 26458044

 

 

15.02.2018, 16:12 Seminārs mājražotājiem „Iepakojums un etiķete - pamats veiksmīgai mājražotāju produkcijas realizācijai" 27. februārī
 Seminārs mājražotājiem „Iepakojums un etiķete - pamats veiksmīgai mājražotāju produkcijas realizācijai

SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" Preiļu konsultāciju birojs 27. februārī rīko semināru mājražotājiem. Semināru apmeklēt iek aicināti gan esošie mājražotāji, gan arī tie, kuri plāno par tādiem kļūt. Semināra mērķis ir apzināt visus esošos un potenciālos mājražotājus. Uz semināru ieradīsies LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītājs Raivis Maksis, kurš stāstīs par Vietējo lauksaimniecības produkcijas ražotāju un mājražotāju atbalsta programmu. PVD pārstāve Diāna Pastare informēs par obligātajām    prasībām,    kas    jānorāda  uz    pārtikas    preču marķējuma. Par produkta    etiķešu   veidošanas būtiskākajiem   nosacījumiem un produkta dizainu    un    iepakojumu  stāstīs Marika Rudzīte-Griķe. Vairāk informācijas pielikumā im semināra programmā.

15.02.2018, 09:26Lai mirdz gaiši uguntiņa

2. februārī tiek svinēta sveču diena. Svece, ierasta un ikdienišķa, gaismas nesēja.  Ir tik vienkārši priecāties par veikalā iegādātas sveces gaišo liesmiņu, bet interesantāk sveci ir radīt pašam, tad tā būs īpaša un sirdi sildīs daudz vairāk. Vārkavas novada Sociālais dienests sadarbībā ar nevalstisko organizāciju „Ģimenes palīdzības centrs „Ligzda””  un Eiropas  atbalsta fondu vistrūcīgākajiem, 7. februārī Vārkavas pagasta  kultūras namā  pulcēja dalībniekus, kuri bija motivēti radīt paši savas sveces, uz  radošo darbnīcu „Sveču liešana”. „Ģimenes palīdzības centrs „Ligzda”” par radošās darbnīcas meistari pieaicināja Preiļu novada Labklājības pārvaldes Dienas centra vadītāju Lieni Gžibovsku, kura ar savu padomu un darbošanos nodarbības dalībniekiem iemācīja no neizdegušo sveču galiem, dabas materiāliem un parafīna liet jaunas sveces, kas bija kā veltījums ģimenes locekļiem. Vispārsteidzošākos rakstus un sajūsmu  radīja sveces ar ledus gabaliņiem. Katram bija prieks par pašu radīto sveci.

Ar katru šādu nodarbību dalībnieku skaits paliek kuplāks un no iedzīvotājiem ir izskanējis, ka šādas aktivitātes ir ļoti interesantas un  nepieciešamas.

        Vārkavas novada Sociālais dienests

   

14.02.2018, 10:43Atklātais novada čempionāts volejbolā

17. februārī plkst. 10.00 Vārkavas vidusskolas sporta zālē norisināsies atklātais Vārkavas novada čempionāts volejbolā. Komandu pieteikšanās sacensību dienā no plkst. 9.00 līdz 9.30. Vairāk informācijas zvanot pa tālr.: (+371 29641392).

12.02.2018, 11:03Vārkavas novada pašvaldības domes ārkārtas sēde
Vārkavas novada pašvaldības domes ārkārtas sēde

Vārkavas novada pašvaldības domes ārkārtas sēde notiks š.g. 12. februārī plkst. 15.00 Vecvārkavā, Skolas ielā 5, Kultūras centra zālē. Sēdes darba kārtība.

09.02.2018, 08:54Vārkavas novada pašvaldība aicina pieteikties vakantajam jaunatnes lietu speciālista (profesijas klasifikatora kods – 2422 27) amatam

Darba pienākumi: 

 • apzināt novada jauniešu problēmas, vajadzības un intereses, nodrošināt informācijas apmaiņu starp jauniešiem un pašvaldību;
 • izstrādāt priekšlikumus jaunatnes politikas īstenošanai novadā;
 • konsultēt jauniešus formālās un neformālās izglītības, karjeras jautājumos;
 • sekmēt jaunatnes pilsonisko audzināšanu;
 • atbalstīt un veicināt novada jauniešu iniciatīvu;
 • motivēt jauniešus iesaistīties novada sabiedriskās, kultūras un ekonomiskās dzīves aktivitātēs;
 • veicināt jauniešu brīvprātīgo darbu un iesaistīšanos lēmumu pieņemšanā;
 • ņemt līdzdalību un vadīt vietējas nozīmes projektus;
 • veicināt jauniešu lietderīgu brīvā laika pavadīšanu;
 • plānot, organizēt, veidot un vadīt jauniešu interesēm un pieprasījumam atbilstošus kultūras un atpūtas pasākumus Vārkavas novadā.
Lasīt vairāk...
05.02.2018, 14:53Meteņdienas pasākums 10. februārī

08.02.2018, 13:17Darba devēji var atrast vajadzīgos speciālistus, nodarbinot jauniešus ar profesionālo vai augstāko izglītību un saņemot NVA finansiālu atbalstu


PROJEKTS LĪDZFINANSĒTS JAUNATNES NODARBINĀTĪBAS INICIATĪVAS IETVAROS 
ESF projekts „Jauniešu garantijas” Nr.7.2.1.1/15/I/001

 

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) darba devējiem piedāvā iespēju nodarbināt NVA reģistrētos jauniešus ar profesionālo vai augstāko izglītību, iesaistoties Eiropas Savienības (ES) fondu projekta “Jauniešu garantijas” pasākumā "Pirmā darba pieredze jaunietim" un saņemot finansiālu atbalstu. Darba vietai ir jābūt izveidotai speciāli dalībai šajā pasākumā vai vakantai vismaz 4 mēnešus pirms pasākuma uzsākšanas. Jaunieti ar profesionālo vai augstāko izglītību nevar nodarbināt nekvalificētos vai mazkvalificētos darbos.

 

 

Lasīt vairāk...
06.02.2018, 10:23Zemesgrāmata ieviesusi jaunu bezmaksas pakalpojumu visiem nekustamā īpašuma īpašniekiem

Pēc Latvijas Pašvaldību savienības ierosinājuma, Tiesu aģentūra, kas nodrošina Zemesgrāmatu elektronisko funkcionalitāti, ir izveidojusi jaunu pakalpojumu visiem nekustamo īpašumu īpašniekiem – iespēju klātienē uzrakstot iesniegumu vai elektroniski portālā www.zemesgamata.lv piereģistrēt savu e-pasta adresi, uz kuru iesniegšanas brīdī tiks nosūtīta informācija par katru iesniegtu nostiprinājuma lūgumu uz īpašumā esošu nekustamo īpašumu. Šis elektroniskais pakalpojums ir būtisks krāpniecības novēršanai, gadījumos, kad Zemesgrāmatā tiek iesniegti viltoti nostiprinājuma lūgumi, jo nodrošinās, ka esošais īpašnieks, ja vien būs piereģistrējis sava e-pasta adresi, saņems ziņu par iesniegto nostiprinājuma lūgumu nekavējoties.  Tādejādi ļaujot nekustamā īpašuma īpašniekam nekavējoties informēt Zemesgrāmatu, kā arī iespējami ātri vērsties kompetentajās izmeklēšanas iestādēs, lai novērstu turpmāku prettiesisku darījumu ķēdi.

Lasīt vairāk...
02.02.2018, 14:43Izmēģinājumprojekta ietvaros tiks nodrošināts atbalsts vismaz 330 personām ar garīga rakstura traucējumiem
Izmēģinājumprojekta ietvaros tiks nodrošināts atbalsts vismaz 330 personām ar garīga rakstura traucējumiem

Labklājības ministrijas īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros ir uzsākts izmēģinājumprojekts, kura laikā vismaz 330 personas ar garīga rakstura traucējumiem varēs saņemt atbalsta personas pakalpojumu.

Atbalsta personas pakalpojuma izmēģinājumprojekts tiek īstenots visā Latvijā no 01.12.2017.-30.11.2019. Izmēģinājumprojektu īsteno biedrība “Resursu centrs cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem “ZELDA”” Labklājības ministrijas īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta „Sociālo pakalpojumu atbalsta sistēmas pilnveide” ietvaros.

 

Vairāk informācijas pielikumā.

 

02.02.2018, 08:34Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA „Clean R” informē
Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA „Clean R” informē

Informāciju par atkritumu izvešanas grafiku Vārkavas iedzīvotāji var iegūt, sazinoties ar mūsu Klientu centru, sūtot e-pastu kc@cleanr.lv vai zvanot pa tālruni 67111001 (darba dienās plkst. 8.00 - 17.00). Tāpat grafiku var saņemt, vēršoties Vārkavas novada domē pie Lindas Pudules (8. kab.).

 

Ja radies papildu atkritumu apjoms, kas neietilpst konteinerā, uzņēmums aicina to pieteikt Klientu centram savlaicīgi. Nepieteiktus atkritumu maisus, kas novietoti pie konteinera, «Clean R’» darbinieki nesavāc. Izņēmums ir situācijas, ja papildu apjoms radies uzņēmuma vainas dēļ, piemēram, tehnisku iemeslu dēļ ir atlikta izvešanas reize. Šādā gadījumā izvedīsim papildu atkritumu apjomu maisos bez maksas. Jāuzsver, ka «Clean R» pārceļ izvešanu vienīgi ārkārtas jeb force-majeure gadījumos. Tad mūsu Klientu centrs sazinās ar klientu un vienojas par citu izvešanas reizi.

 

 

Lasīt vairāk...
05.02.2018, 10:43Par pašvaldības autoceļu remontdarbiem 2017. gada augusta plūdu seku likvidēšanai
Par pašvaldības autoceļu remontdarbiem 2017. gada augusta plūdu seku likvidēšanai

2017. gada augusta plūdu dēļ Vārkavas novada teritorijā tika bojāti vairāki pašvaldības  autoceļi un izskalotas caurtekas. Pateicoties iedzīvotāju zvaniem un operatīvai pašvaldības darbinieku rīcībai, postījumi tika savlaicīgi apzināti un informācija apkopota un nosūtīta Latgales plānošanas reģionam un Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijai. Plūdu seku likvidēšanai Vārkavas novada dome pieprasīja 43 000 EURO.

Valdība 2017. gada 10. oktobra Ministru kabineta sēdē piešķīra  2 919 399 EUR  no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” 22 Latgales pašvaldībām (tajā skaitā arī Vārkavas novadam), lai tās segtu izdevumus, kas saistīti ar augusta lietavās un plūdos radīto zaudējumu novēršanu.

 

Lasīt vairāk...
05.02.2018, 10:55Ar veselību saistītās aktivitātes Vārkavas novadā turpināsies
Ar veselību saistītās aktivitātes Vārkavas novadā turpināsies