Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 16.04.2021 13:31
Mintauts, Alfs, Bernadeta
Dienas teikums

Pat viss tas zemākais grib kļūt augstāks, nekā viņš ir. Šī griba ir visas cilvēces attīstības pamata spēks . /J. Poruks/

13.07.2015, 14:53Novada domes administrācijas kasē, norēķinoties ar maksājumu karti, var izņemt skaidru naudu
Novada domes administrācijas kasē, norēķinoties ar maksājumu karti, var izņemt skaidru naudu

Kopš šī gada jūlija novada domes administrācijas kasē SEB bankas klientiem ir iespēja izņemt skaidru naudu. Tas ir iespējams, ja:  tiek veikts maksājums (par komunālajiem maksājumiem, nekustamā īpašuma nodokļa apmaksa u.c.) ne mazāks par 5 EUR;  naudas izmaksas pakalpojuma maksimālais limits ir 100,00 EUR, ja novada domes administrācijas kasē ir pieejami brīvi naudas līdzekļi.

 

09.07.2015, 13:55 „Vōlyudzeite” piedalās XI Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos (papildināts)

8. jūlija agrā rītā Vārkavas vidusskolas folkloras kopas „Vōlyudzeite” 15 dalībnieki, skolotājas Helēna Ērgle un Renāte Andiņa devās ceļā uz Rīgu, lai piedalītos XI Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos. (Kopas vadītājs Romualds Kairāns kolektīvam pievienojās Rīgā.)

 

„Vōlyudzeites” dalībniekiem, skolotājiem un šoferim Andrim Jakimovam šīs dienas paies ļoti saspringtā ritmā: 8. jūlijā no plkst.11.00 - 17.00 kopai bija mēģinājumi Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā un vēlāk līdz pulksten 21 – Mežaparka Lielajā estrādē, bet pusdesmitos vakarā viņi varēja apmeklēt Svētku atklāšanas koncertā, kas norisinājās 11. Novembra krastmalā. Diemžēl uz šo  koncertu viņi netika ieilgušā mēģinājuma dēļ.

 

9. jūlijā no plkst. 8.30 – 10 mēģinājums Mežaparka Lielajā estrādē, plkst. 11.00 mēģinājums Kristianam JVLMA, no plkst.12.00 – 18.00 „Burtiski burvīgajā burziņā Vērmanes dārzā” folkloras programmā „Riti raiti” vōlyudzāni ar savu individuālo programmu (8 min. garumā) uzstājās divreiz (uz Lielās un Mazās skatuves). Bet plkst.19.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā norisinājās folkloras konkursu laureātu koncerts „Gudru ņēmu padomiņu”, kurā uzstājās „Vōlyudzeites” dalībnieks Kristians Plots. Koncerta tiešraidi varēja vērot LTV1. Diena bērniem noslēdzās ar folkloras kopu sadanci Vērmanes dārzā no pusastoņiem līdz deviņiem vakarā. Bet plkst. 22.00 Rīgas Latviešu biedrības namā notika Godināšanas pasākums visiem skolotājiem, kuri sagatavoja bērnus un jauniešus Dziesmusvētkiem.

 

10. jūlijā no plkst. 9.00 – 13.00 mēģinājums pie Brīvdabas pieminekļa un no 15.00 - 17.00 laukumā pie Brīvības pieminekļa uzstāšanās folkloras kopu koncertā „Rotaļu raksti”. Plkst. 20.00 uzstāšanās aprūpes centrā „Stella Mari”, izbrauciens pie jūras.

 

11. jūlijā no 9.00 - 13.00 mēģinājums Mežaparka Lielajā estrādē, vakarā no 19.00 – 22.00 atkal mēģinājums turpat.

 

12. jūlijā no plkst.9.00 piedalīšanās svētku gājienā „Ābēcēdē...ūvēzēžē” no Vecrīgas līdz Dailes teātrim, bet vakarā no pusseptiņiem līdz desmitiem uzstāšanās noslēguma koncertā „Manā dziesmā tu…”, kas norisināsies Mežaparka Lielajā estrādē. („Vōlyudzeites” atrašanās vieta šajā koncertā, folkloras daļā, būs vidējā aplī.) Pēc tā došanās mājup.

 

„Vōlyudzeite” ir izmitināta Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma dienesta viesnīcā Nīcgales ielā 26.

Teksts un foto: M.Praņevska

08.07.2015, 00:17Izsole
Izsole

Vārkavas novada pašvaldība pārdod izsolē transportlīdzekli IVECO 4512 (valsts reģistrācijas numurs FG 1102) par nosacīto cenu 2010,00 EUR (divi tūkstoši desmit eiro). Ar izsoles noteikumiem var iepazīties līdz š.g. 17. jūlijam. (Izsoles noteikumi.) Izsole notiks š.g. 28. jūlijā plkst. 11.00 Vecvārkavā, Skolas ielā 5. Tālrunis informācijai 29446486 (pašvaldības izpilddirektors E.Sparāns).

03.07.2015, 15:27Dzēsti nekustamā īpašuma nodokļa parādi
Dzēsti nekustamā īpašuma nodokļa parādi

Saskaņā ar likuma Par nodokļiem un nodevām 25.pantu nodokļa parādus noraksta šādos gadījumos:

-nekustamā īpašuma nodokļa parāda esamību personām, kuras ir mirušas un nav iespējams no mantiniekiem piedzīt nodokļu parādus, kā arī ar tiem saistītās soda naudas un nokavējuma naudas;

- nodokļu maksātājam – ja nodokļu maksātājs normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos ir izslēgts no Uzņēmumu reģistra reģistriem un, ja to apredz Komerclikums iestājas kreditoru prasījumu tiesību noilgums.

 

Lasīt vairāk...
02.07.2015, 12:33Informācija Vārkavas novada lauksaimniekiem! Aicinām piedalīties iepirkumā!
Informācija Vārkavas novada lauksaimniekiem! Aicinām piedalīties iepirkumā!

Vārkavas novada pašvaldība vērš jūsu uzmanību uz to, ka pašvaldība no š.g. 26. jūnija līdz š.g. 10. jūlija plkst.10:00 ir izsludinājusi iepirkumu Pārtikas produktu piegāde Vārkavas novada domes iestādēm”. Iepirkuma priekšmets ir sadalīts 14 daļās: piens un piena produkti, gaļa un gaļas pārstrādes produkti, olas, svaigi dārzeņi un garšaugu kultūras, svaigi augļi, Dienvidu reģiona augļi un ogas, pārstrādāti dārzeņi, pārstrādāti augļi un ogas, graudaugi, pākšaugi un to produkti, maize, bakalejas preces, augu taukvielas un eļļa, ēdienu piedevas un dzērieni, konditorejas izstrādājumi, zivju produkcija, saldētā produkcija.

Pretendents  var  iesniegt  piedāvājumu  par  vienu vai vairākām  iepirkuma priekšmeta  daļām, ievērojot nolikumā, t. sk. tehniskajās specifikācijās noteiktās prasības. Iepirkuma nolikums šajā saitē - varkava.lv/lv/kreisa-izvelne/iepirkumi

 

Vairāk informācijas par iepirkumu pa tālr. 27089606 vai var uzdot jautājumus pa  e-pastu: vija.smeikste@varkava.lv.

 

30.06.2015, 13:09Vārkavas novada pašvaldība aicina lauksaimniekus līdz š.g. 15. jūlijam parakstīties par to, lai, mežacūku medību sezonai sākoties, Vārkavas novadā tiktu atcelts aizliegums medībām ar dzinējiem vai medību suņiem
Vārkavas novada pašvaldība aicina lauksaimniekus līdz š.g. 15. jūlijam parakstīties par to, lai, mežacūku medību sezonai sākoties, Vārkavas novadā tiktu atcelts aizliegums medībām ar dzinējiem vai  medību suņiem

Vārkavas novada pašvaldības dome š.g. 25. maijā saņēma vairāku desmitu novada iedzīvotāju parakstītu iesniegumu par kritisko situāciju daudzās Vārkavas novada saimniecībās, ko ir izraisījuši meža dzīvnieku, resp., mežacūku postījumi. Šo meža dzīvnieku populācija ir kļuvusi ļoti liela un nekontrolēta, tie nemitīgi posta sējumus, iznīcina kartupeļu laukus, apgrūtina vai pat padara neiespējamu siena un skābbarības sagatavošanu, liedz izpildīt šobrīd aktuālās zaļināšanas prasības, pastāvīgi rada materiālus un psiholoģiskus zaudējumus. Vārkavas novada iedzīvotāji, lauksaimniecības zemju īpašnieki, lūdza pašvaldību uzņemties vidutāja lomu, lai rastu risinājumu šai samilzušajai problēmai.

Lasīt vairāk...
01.07.2015, 08:44Novada seniori piedalījās Latgales reģiona senioru dziesmu un deju svētkos
Novada seniori piedalījās Latgales reģiona senioru dziesmu un deju svētkos

Dagda – zilo  ezeru pērle!    20. jūnijā  Dagdā  pulcējās    dziedātāji un  dejotāji   Latgales reģiona senioru dziesmu un deju svētkos „Sanāciet,  sadziediet,  sasadancojiet!”.  Vārkavas  novadu  pārstāvēja  divas  senioru  deju grupas  „Dzīves  virpulī ”  (vad. L. Lazdāne) un   „Odziņas” (vad. E. Āboliņa).

Lasīt vairāk...
27.06.2015, 08:49Aicina seniorus pieteikties masāžām
Aicina seniorus pieteikties masāžām

Cienījamie Vārkavas novada seniori! Vārkavas  novada  pensionāru  biedrība  sākot  ar  šī  gada  1. jūniju  ir  sākusi  apgūt BORISA un  INĀRAS  TETEREVU  fonda jaunu  projektu  „MĒS  PAŠI  SAVAS  LAIMES  KALĒJI – VĀRKAVĀ!”

Aicinām  pieteikties  novada  seniorus bezmaksas  masāžām.  Projektā masāžām  tiks  iesaistīti  20  seniori.  Priekšroka  tiks  dota  biedrības  biedriem,  kuri  maksā  biedra  naudu. Paredzētas  nokomplektēt  ir  četras  grupas.  Kurā  apdzīvotā  vietā  būs  nodrošināts  skaits  senioru, tur  notiks  masāžas. Tas tiks  atsevišķi izziņots.

Pieteikties  līdz  5. jūlijam  pie  projekta  vadītājas  Elgas  Upenieces  pa tel. 28357848.

Aicinu  stāties  biedrībā un  maksāt  biedra naudu  1 euro  mēnesī,  piesakoties  pie  biedrības  vadītājas  pa tel.  20330657.        

Biedrība  organizē  ekskursijas un teātra  apmeklējumus,  priekšroka  tiek  dota  biedrības   biedriem.

Uz  sadarbību, biedrības  vadītāja    J.Ancāne.

 

 

16.06.2015, 14:35Vārkavas novada ģimenes saņēma datoru dāvinājumu

Fonds „Gloria Patri” reģistrēts Biedrību un nodibinājumu reģistrā 2013.gada 20.septembrī, tā dibinātāji un valde atrodas Rīgā. Fonda dibinātāji ir Sergejs, Olga un Nataļja Peškovi. Fonda mērķis ir nozīmīga labuma sniegšana sabiedrībai. Sociālajam dienestam sadarbojoties ar šo fondu, 13 Vārkavas novada ģimenes saņēma lietotu datoru komplektu dāvinājumu, kas bija pilnībā sagatavoti lietošanai. Fonds no savas puses bija sarūpējis jaunas klaviatūras un datora peles, veikuši datoru apkopi un ielādējuši nepieciešamās pamatprogrammas. Ziedojuma saņēmēju ģimeņu atbilstību fonda nosacījumiem, izvērtēja Sociālais dienests, ņemot vērā ģimeņu vajadzību pēc šāda atbalsta. Saņemtie datori lietojami ģimenē esošo bērnu izglītošanai un attīstībai, tos aizliegts pārdot, dāvināt vai iznomāt.

Patīkami, ka mūsu ieguldītais darbs ir vainagojies rezultātiem, ko novērtēja arī fonda valdes loceklis Andris Liepa, pateicās par Sociālā dienesta atsaucību, gatavību sadarboties, sagatavojot nepieciešamo informāciju. Fonda dibinātājus vairāk interesē ģimeņu atbalstīšana mūzikas un mākslas jomā, piemēram, segt bērniem ceļa izdevumus nokļūšanai uz mūzikas vai mākslas skolu. Fonda pārstāvis izteica vēlēšanos sadarboties arī nākotnē citu ideju realizēšanā.

                       Vārkavas novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece Aija Bizāne-Vadeiša

13.06.2015, 21:53Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!

Cienījamie iedzīvotāji! Uz darbinieku atvaļinājumu laiku no 08.06.2015 līdz 30.06.2015 tiek saīsināts kases darba laiks Vārkavas novada domes administrācijas ēkā. Kase strādās no 08.00 līdz 12.30 un no 13.00 līdz 14.30 katru darba dienu. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

02.06.2015, 13:52Izlaidumi Vārkavas novada skolās
Izlaidumi Vārkavas novada skolās

Vārkavas vidusskolā izlaidums 9. un 12. klasei būs vienā dienā, bet atšķirīgos laikos: 9.klasei 13. jūnijā plkst. 17.00 un 12. klasei 13. jūnijā plkst. 20.00 Vārkavas vidusskolas svētku zālē.

Šogad Vārkavas vidusskolas 9. klasi absolvēs: Žaklīna Kivleniece, Kristaps Kūkusiliņš, Jānis Lauskis, Zigmārs Lozda, Diāna Skarbauska, Evija Vaivode, Laura Vaivode – Šulte, Raivis Vanags, Egons Zalāns, Normunds Ušackis, Toms Vilcāns. Bet 12. klasi: Diāna Bartuseviča, Lāsma Bramane, Lauris Gavars, Mairis Ormanis, Kristiāna Trafimova, Austris Vanags, Zane Lāce, Agris Vilcāns, Elīna Vilcāne, Oskars Mednis, Laima Spūle, Aiga Spiridonova.

 

Vārkavas pamatskolas 9. klases izlaidums būs 12. jūnijā plkst. 19.00 Vārkavas tautas namā.

Šogad Vārkavas pamatskolas 9. klasi absolvēs: Anastasija Amosova, Jeļena Beinaroviča, Ieva Boļšakova, Maija Brūvere, Ieva Butlere, Irina Danilova, Jānis Jukšs, Loreta Kivleniece.

 

08.06.2015, 10:38Sapulce iedzīvotājiem par meža dzīvnieku postījumiem
Sapulce iedzīvotājiem par meža dzīvnieku postījumiem

Š.g. 15. jūnijā plkst. 10.00 Vārkavas muižas pilī, Kultūras centra zālē (Vecvārkavā, Skolas ielā 5), notiks sapulce „Medījamo dzīvnieku nodarītie postījumi lauksaimniecībai un mežsaimniecībai un to novēršanas iespējas”. Piedalās: Vārkavas novada mednieku kolektīvu vadītāji, Lauku atbalsta dienesta un A/S „Latvijas Valsts meži” speciālisti. Aicināti visi, kurus skar šī problēma, mēģināsim to risināt. Tikšanos organizē Vārkavas novada pašvaldība. 

04.06.2015, 08:25Folkloras kopa „Dzeipurs” ar skanīgu koncertu nosvinēja 20 jubileju

Vārkavas novada Rožkalnu pagasta mazā Arendole jeb tautā saukta arī par Randauku var lepoties ar lielu latgalisko garu: Arendoles sirds ir baznīca, bibliotēka, Arendoles muižas kungu māja, teiksmaini un neizsakāmi skaisti Dubnas krasti, tradīcijas un sīkstā, skanīgā un sparīgā folkloras kopa „Dzeipurs”, kas 29. maijā aicināja savus draugus, atbalstītājus un domubiedrus uz Rožkalnu kultūras namu, lai nosvinētu kolektīva 20 gadu jubileju.

Lasīt vairāk...
03.06.2015, 11:13Aicina parakstīties par pensiju indeksāciju un obligātās veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešanu
Aicina parakstīties par pensiju indeksāciju un obligātās veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešanu

Vārkavas novada pensionāru biedrība aicina piedalīties un ar savu parakstu apliecināt atbalstu Latvijas pensionāru federācijas prasībām valdībai un Saeimai: 1) nekavējoši pieņemt Labklājības ministrijas izstrādātos grozījumus pensiju likumdošanā par pensiju indeksāciju palielinātā apmērā, kas uzlabotu pensionāru materiālo stāvokli un mazinātu ienākumu nevienlīdzību; 2) līdz valsts simtgadei izpildīt Latvijas valdības Pirmsiestāšanās solījumu Eiropas Savienībai: „ieviest un attīstīt Obligātās veselības apdrošināšanas sistēmu valstī”, radot iespēju pensionāriem rūpēties par savu veselību. Parakstīties var novada bibliotēkās, pagastu pārvaldēs, novada domē u.c.

 

02.06.2015, 13:27Apbalvoti Vārkavas novada izglītības iestāžu labākie skolēni, klases un sportisti

29. maijā Vecvārkavas estrādē notika mācību gada noslēguma koncerts, kur savus labākos priekšnesumus rādīja Vārkavas vidusskolas un Vārkavas pamatskolas skolēni, kā arī koncerta laikā tika pasniegti novada pašvaldības Atzinības raksti un naudas balvas skolēniem un klasēm par iegūtajām nominācijām un sasniegumiem valsts mēroga olimpiādēs, konkursos un sacīkstēs, izteikta pateicība pedagogiem, izglītības iestāžu vadītājiem, darbiniekiem un skolēnu vecākiem.

Lasīt vairāk...
01.06.2015, 13:17Piepildītais dzīves zelta kauss – Vārkavā!
Piepildītais dzīves zelta kauss – Vārkavā!

Priecājamies par to, ko  esam  ieguvuši, dodam  cerību vēl neapgūtajam!

Ir   apritējuši  divi  gadi, kopš  Vārkavas   novada   pensionāru   biedrība  uzrakstīja   ieceres  aprakstu  „Borisa  un  Ināras   Teterevu  fondam”.  Pie  mums  ieradās  fonda   pārstāvji:   projekta  vadītāja  Ieva  Ernštreite  un  valdes  priekšsēdētājs   Mareks  Indriksons.  Izvērtējot  mūsu  darbības  plānu  un  nozīmi  sabiedrības  labā, viņi deva   zaļo  gaismu.  Mūsu  sapnis  piepildījās,  un  iecere  pārvērtās  īstenībā! 

Lasīt vairāk...
01.06.2015, 11:46Vārkavas novada ģimenes saņēma datoru dāvinājumu

Fonds „Gloria Patri” (reģistrēts Biedrību un nodibinājumu reģistrā 2013.gada 20.septembrī), tā dibinātāji un valde atrodas Rīgā. Fonda mērķis ir nozīmīga labuma sniegšana sabiedrībai. Sociālajam dienestam, sadarbojoties ar šo fondu, 13 Vārkavas novada ģimenes saņēma lietotu datoru komplektu dāvinājumu, kas bija pilnībā sagatavoti lietošanai. Fonds no savas puses bija sarūpējis jaunas klaviatūras un datora peles, veikuši datoru apkopi un ielādējuši nepieciešamās pamatprogrammas. Ziedojuma saņēmēju ģimeņu atbilstību fonda nosacījumiem izvērtēja Sociālais dienests, ņemot vērā ģimeņu vajadzību pēc šāda atbalsta. Saņemtie datori lietojami ģimenē esošo bērnu izglītošanai un attīstībai, tos aizliegts pārdot, dāvināt vai iznomāt.

Patīkami, ka mūsu ieguldītais darbs ir vainagojies rezultātiem, ko novērtēja arī fonda valdes loceklis Andris Liepa, pateicās par Sociālā dienesta atsaucību, gatavību sadarboties, sagatavojot nepieciešamo informāciju. Fonda dibinātājus vairāk interesē ģimeņu atbalstīšana mūzikas un mākslas jomā, piemēram, segt bērniem ceļa izdevumus nokļūšanai uz mūzikas vai mākslas skolu. Fonda pārstāvis izteica vēlēšanos sadarboties arī nākotnē citu ideju realizēšanā.

                      Vārkavas novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece Aija Bizāne - Vadeiša

29.05.2015, 09:17Preiļos, 31. maijā, godinās stiprās daudzbērnu ģimenes
Preiļos, 31. maijā, godinās stiprās daudzbērnu ģimenes

Viduslatgales pārnovadu fonds sadarbībā ar Preiļu, Līvānu, Vārkavas, Aglonas un Riebiņu novadiem rīko labdarības pasākumu „Stipro daudzbērnu ģimeņu godināšana  „Es palikšu tavā tuvumā””, kas notiks 31.maijā plkst. 13.00 Preiļu parka estrādē.

Labdarības pasākuma tēma – stiprās daudzbērnu (pieci un vairāk bērni) ģimenes, bija kā mērķis pirmajām Lūgšanu brokastīm, kas notika pagājušā gada rudenī Preiļos. Katra pašvaldība apzināja un iesniedza sarakstu par sava novada stiprajām un lielajām ģimenēm, ar kurām tā lepojas. Uz pasākumu tiek aicinātas 15 ģimenes no Preiļu novada, 19 ģimenes no Līvānu novada, 4 ģimenes no Aglonas novada, 19 ģimenes no Riebiņu novada un 6 ģimenes no Vārkavas novada. Darba tikums, pienākums un atbildība vienam par otru, mīlestība un ģimeniskās vērtības, latvisko tradīciju un ģimenes tradīciju izkopšana, bērnu izglītošana un radināšana pie darba – tā varētu raksturot šīs stiprās ģimenes un tās ir vērtības, ko savos bērnos no paaudzes paaudzēs var iemācīt tikai vecāki, un par to mēs viņiem gribam teikt – PALDIES! Labdarības pasākumā piedalīsies dziedošā Grīnhofu ģimene no Ogres, bērnu priekam darbosies atrakcijas un visi kopā nobaudīsim svētku kliņģeri. Uz tikšanos svētdien 31.maijā Preiļu parka estrādē, mēs jūs ļoti gaidīsim!

 

Viduslatgales pārnovadu fonds

 

28.05.2015, 09:22Ontōnam Dzeņam – 125!
Ontōnam Dzeņam – 125!

Kad laukā pilnā sparā zied koki un krūmi, smaržo ceriņi un dun bites, nedēļu pēc „Muzeju nakts 2015” Vārkavas novadpētniecības muzejs – kultūrvēstures un tūrisma centrs kopā ar Vārkavas pagasta bibliotēku visus laipni aicināja uz atceres pasākumu, kas bija veltīts novadniekam Ontōnam Dzeņam. Izcilajam latgaliešu valodas pazinējam šogad aprit 125 gadi!

Lasīt vairāk...
21.05.2015, 10:16Sociālais dienests informē par atbalsta komplektu izsniegšanas kārtību
Sociālais dienests informē par atbalsta komplektu izsniegšanas kārtību

Atbalsta komplektus dalīs:

27. maijā no plkst. 9.00 – 15.00 Vārkavā, Kovaļevsku ielā 6 („sociālajā mājā”);

28. maijā plkst. 10.00 IAC „Vanagi”;

28. maijā plkst. 12.00 Rožkalnu pagasta pārvaldē.

Atbalsta komplektus saņems tikai par maija mēnesi.

Jūnijā atbalsta komplektus dalīs pēc šī, iepriekš jau publicētā, saraksta: Vārkavas novadā atbalsta komplektu izdales vieta - Kovaļevsku iela 6 , Vārkava, Vārkavas pagasts, Vārkavas novads- katra mēneša otrā un ceturtā trešdiena no  9. 00- 15.00.

Vārkavas novadā atbalsta komplektus trūcīgajām ģimenēm (personām), kā arī ārkārtas vai krīzes situācijā nonākušam ģimenēm (personām) piegādās tuvāk dzīvesvietai  Sociālā dienesta  pieņemšanas dienās:

Vecvārkavā - Vārkavas novada domē, Skolas ielā 5 - pirmdienās no plkst. 9.00 – 12.00; piektdienās no plkst. 9.00 -12.00;

Rimicānos - Rožkalnu pagasta pārvaldē, Saules ielā 16, Rimicānos - mēneša 1. un 3.ceturtdienā no plkst.12.00 - 14.00; Vanagos - IAC "Vanagi" - mēneša 1.un 3.ceturtdienā no plkst.9.00 - 11.00; Piliškās – Pilišku saieta namā - mēneša 1.un 3.otrdienā no plkst.10.00 - 12.00; Arendolē - Arendoles bibliotēkā - mēneša 1.trešdienā no plkst.9.00 - 11.00.

Lai saņemtu pārtikas pakas,  trūcīgās  personas obligāti piedalās papildpasākumos - biedrības ģimenes palīdzības centra „Ligzda” rīkotajos semināros reizi ceturksnī.

Eiropas Savienības Fonda ietvaros atbalsta komplektus nevarēs saņemt maznodrošinātas personas.

 

 

19.05.2015, 14:22Vārkavas novada ģimenes apmeklēja Intara Busuļa koncertu
Vārkavas novada ģimenes apmeklēja Intara Busuļa koncertu

Intars Busulis un Abonementa orķestris 2015. gada maijā sāka koncertu sēriju Latvijā, uzstājoties piecās Latvijas pilsētās: Rēzeknē, Cēsīs, Liepājā, Talsos, Jūrmalā. Atgriešanās pie... mūzikas, sarunām, saknēm un vērtībām, to izdziedot ar dziesmām un izstāstot ar jokiem. Atgriešanās var būt dažādas, mūziķu gadījumā tā būs atgriešanās pie konkrētām pašu radītām dziesmām, viņuprāt, labākajām, tā būs atgriešanās konkrētās pilsētās, tā būs atgriešanās pie vērtībām.

Lasīt vairāk...
12.05.2015, 09:50Radošajai un darbīgajai Vārkavas pamatskolai - 170
Radošajai un darbīgajai Vārkavas pamatskolai - 170

Vārkavas novada skolām atkal ir pienācis jubileju un absolventu salidojumu gads. 5 gadi ir paskrējuši nemanot, un salidojumu sezonu 2. maijā uzsāka Vārkavas pamatskola, kas svinēja 170. jubileju. Ievērojamās jubilejas svinību programma bija plaša: piecos pēcpusdienā Vārkavas Romas katoļu draudzes baznīcā tika noturēta Svētā mise par mūžībā aizgājušajiem skolas darbiniekiem un audzēkņiem, stundu vēlāk absolventi darbojās skolas pagalmā, kur puķu dobēs pie skolas galvenās ieejas stādīja peoniju dārzu.

Lasīt vairāk...
13.05.2015, 14:06Luterāņu dievnams jaunās krāsās un 23. maijā aicina uz Vasarsvētku misi
Luterāņu dievnams jaunās krāsās un 23. maijā aicina uz Vasarsvētku misi

 

Gājēju un braucēju skatienus piesaista baltā luterāņu baznīca mežmalā ar jauno, sarkanīgo jumtu. Pēdējo astoņu gadu laikā dievnams savā pastāvēšanas laikā ir pieredzējis vislielākās pārmaiņas: pirms dažiem gadiem draudze piedalījās Nīderlandes fonda KNHM un Vārkavas novada pašvaldības mazo grantu projektā: pateicoties piešķirtajiem līdzekļiem, celtnei tika noņemta vecā krāsa, un baznīca nokrāsota baltā krāsā - to veica draudzes locekļi. Kad dievnama ārpuse bija ieguvusi atjaunotu ārējo veidolu, tad sabirzušie un nolietojušies ieejas pakāpieni ļoti bojāja kopējo izskatu. Draudzes valde nolēma nobruģēt lievenīti un izveidot jaunus pakāpienus. Pašiem par savu paveikto bija liels prieks un gandarījums. Saņēmām ļoti daudzas uzslavas un pateicības, pat no bīskapa Eināra Alpes. Labie vārdi deva iedvesmu darboties tālāk. Pagājušajā gadā celtniecības firma baznīcai uzlika jaunu metāla jumtu. Kad šis darbs bija galā, tad nākamie plāni arī bija skaidri redzami: dievnama ārpuse dikti kontrastēja ar iekštelpām. Vecais, caurais jumts bija pamatīgi sagandējis telpu izskatu, tāpēc kārtējā baznīcas vadības apspriedē tika pieņemts lēmums veikt 100% kosmētisko remontu baznīcas iekšienē. Paveiktais darbs izdevās labāk, nekā bija plānots.

Kalupes evaņģēliski luteriskā draudze Vasarsvētkus svinēs sakoptā dievnamā. Vasarsvētku dievkalpojums notiks 23. maijā plkst. 10.00, to vadīs Daugavpils iecirkņa prāvests Andis Lenšs, dievkalpojumā piedalīsies bīskaps Einārs Alpe un mūsu bijušie draudzes mācītāji Ēvalds Bērziņš un Gunārs Vaniņš. 

Draudzes vadība izsaka pateicību visiem, kuri piedalījās baznīcas remontdarbos, sakopšanā un sapošanā.   

 

Kalupes evaņģēliski luteriskās baznīcas draudze Rimicānos, 13.05.2015.